Huawei Haberleri

Huawei, o sektörde lider mi olacak?

Çin merkezli Teknoloji devi Huawei, o sektörde de lidermi olacak?

TeknoBH Google Haberler

Huawei, o sektörde lider mi olacak? Teknoloji devinin giriş yaptığı sektöründe detayları haberimizde

huawei-watch-2e-saati-tanitildi

IDC ( International Data Corporation ) raporuna göre Huawei, dünya çapında giyilebilir cihaz sevkiyatlarının 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 29,7 artarak 72.6 milyon adede ulaştığını açıkladı. Paylaşılan rapora göre Huawei, giyilebilir cihazlarda yıllı 62,2 oranında büyüme sağlamış olup sektörde adından sıkça söz ettirmeyi tekrardan başardı.

Huawei, o sektörde lider mi olacak?

Huawei, yıllık yüzde 118,5 büyüyerek 2,6 milyon akıllı saat sevikatı yaptı. Huawei, bu raporlara göre hem yüzde 100’ün üzerinde büyüme yakalalayan tek marka oldu ve akıllı saat pazarının ikinci en büyük firması olarak adından söz ettirdi.

Huawei’nin akıllı saat segmenti ilk çeyrekte gerçekleştirilen yeni ürün lansmanın yanı sıra fitness ve sağlık özelliklerinin sürekli optimizasyonu sayesinde bu sektörde ki global düşüş trendine karşı büyüdü. Huawei, yeni WATCH GT 2 serisi cihazlarını yıl ortasına gelmeden piyasaya satışa sundu.

Akıllı saatlerinde kullanılan sensör teknolojisinde ki sürekli optimizasyon sayesinde Huawei’nin akıllı saatleri, fitnes ve sağlık takibinde rakiplerine göre daha önemli avantajlar sağlamış oluyor. SPO2 kan oksijen seviyesi ölçüm özelliği ile birlikte gelen Huawei Watch GT serisi de piyasadan olumlu geri bildirimler aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu