Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei P50 Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 hakkında ki ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Huawei yasaklara rağmen efsane model ile geliyor. İşte Detaylar

Huawei P50 Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Huawei’nin ABD yasakları sonrasında işlemci üretemeyecek pozisyona gelmesi telefon sektöründe büyük bir etki yaratmıştı. Bu yasaklardan dolayı Huawei Mate 40 ile tanıtılan Kirin 9000 serisi yonga setleri, bu yılda da Huawei’nin amiral gemisi modellerine güç verecek. Bu durumda Huawei yeni yonga setlerini üretemeyecek. Bu süreç içerisinde de Huawei P50 serisinin tanıtılıp tanıtılmayacağı merak ediliyordu. Fakat bugün paylaşılan haberler kullanıcıları bir hayli mutlu etti.

Huawei P50 serisi kullanıcılarına neler sunacak?

Yeni sızıntılara göre bu yıl içerisinde tam üç farklı Huawei P50 modeli tanıtılacak. Bu modellerin 6.2 inç, 6.6 inç ve 6.8 inç ekran büyüklüğünde olması bekleniyor. Büyük ihtimal ile bu modeller, Mate 40 serisinde olduğu gibi P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olarak isimlendirecek.

Huawei Kirin 9000 serisi yonga setinden güç alacak olan telefonlar minimum 8 GB RAM‘e sahip olacak. Pro Plus modelleri ise 12 GB RAM‘li opsiyonun da yer alması bekleniyor. Kamera detaylarında ise Huawei yine farkını ortaya koyacağını söyleyebiliriz.

Huawei P50 Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Huawei’nin Leica ile olan işbirliği de bu yıl içerisinde devam edecek. Leica imzalı lensleri ile dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonlarını üreten Huawei, P50 ailesi ile bu geleneği devam ettirmeyi hedefliyor. Önümüzde ki 2 veya 3 aç içerisinde tanıtılması beklenen P50 ailesinin henüz kaç adet kameraya sahip olacağı bilinmiyor. Ancak iddialara göre DxOMark‘ın yeni lideri Huawei P50 serisi olacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu