Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei P50 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

TeknoBH Google Haberler

Huawei P50 serisinin özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 20x optik ve 200x dijital yakınlaştırma özelliği ile piyasayı sarsacak. İşte Detaylar

Huawei P50 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da, Huawei ile ilgili paylaşım yapan bir hesap, yeni gelecek olan Huawei P50 serisi ile ilgili çok dikkat çekici açıklamalar da bulundu. Yapılan açıklamalara göre, yeni gelecek olan Huawei P50 serisinin en az bir tanesinde 20x optik ve 200x dijital yakınlaştırma özelliğine sahip olacak. Huawei’nin bu yakınlaştırma özelliğine “Binoküler” ismini vereceği açıklandı.

ABD’nin akıllı telefon sektöründe uyguladığı ağır yaptırımlar sonrasında, sektörde zor günler yaşayan Huawei, bu sene içerisinde yeni amiral gemisi olan P50 serisi ile tüketici karşısına çıkacak. Teknoloji devi Huawei, sektörde yaşadığı zor günlere rağmen yeni akıllı telefon modeliyle pazarda ki yerini korumaya çalışıyor. Çinli akıllı telefon üreticisinden yeni gelen haberlere göre, Huawei P50 serisi kamera özellikleriyle adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Huawei P50 serisi hakkında ne biliyoruz?

Çinli teknoloji devi Huawei, amiral gemisi modellerinde özellikle kamera tarafını çok önemsiyor. Amiral gemisi modellerini incelediğimiz zaman, P30 Pro ile ilk kez 5x optik ve 50x de dijital yakınlaştırma imkanı sunan Huawei, P40 Pro serisi ile de 10x optik ve 100x dijital yakınlaştırma imkanını kullanıcılarına sunmuştu. Şirketin yeni gelecek olan P50 serisi ile 2021 yılında bu serinin devam edecek gibi görünüyor.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da, Huawei ile ilgili yapılan paylaşıma göre P50 serisinin üst segment modellerinden en az birinde 20x optik ve 200x dijital yakınlaştırma özelliğinin adının “Binoküler” olacağını açıkladı. Paylaşımı yapan kişinin bilgileri doğru ise Huawei, P50 serisi ile bir rekor kırmış olacak. Çünkü sektörde hiçbir akıllı telefonda 200x dijital yakınlaştırma lensi bulunmuyor.

Huawei P50 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Teknoloji devi Huawei’nin yeni gelecek olan P50 serisi ile ilgili ilk bilgi 200x yakınlaştırma lensi idi. Bir diğer önemli bilgi ise serinin ekran özellikleriyle ilgili. Huawei, yeni gelecek olan amiral gemisi serisinde 120Hz ekran yenileme hızına sahip olabilir. Yaptırımlara karşı ayakta durmayı başaran Huawei, yeni serisi ile sektörde adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu