Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei P50 Serisi İçin Üzücü Haber Geldi!

TeknoBH Google Haberler

Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P50 serisi için üzücü haber geldi. Söz konusu seri sınırlı sayıda üretilecek gibi görünüyor. İşte Detaylar

Huawei P50 Serisi İçin Üzücü Haber Geldi!

Amerika’nın yaptırımları sonrasında zor günler yaşayan Huawei, yeni modeli P50 serisi için üzücü haber geldi. Dünya genelindeki çip krizi ile Huawei’nin TSMC’ye yonga seti üretime yasağı da eklenince Çinli firma için 2021’in pek kolay geçmeyeceği söyleniyor. Bugün de firmanın yeni amiral gemisi Huawei P50 serisi için üzücü haber geldi.

Huawei P50 serisi sınırlı sayıda üretilecek!

İddialara göre, Huawei P50 ailesi sınırlı sayıda üretilecek. Mayıs ayında tanıtılması beklenen Huawei P50 serisinin yaz aylarında satışa sunulacağı ancak çok kısıtlı bir stok ile çıkacağı söyleniyor. Bu stoğun büyük bir kısmı da muhtemelen Çin’de satışa sunulacak.

Android’e rakip olmak için geliştirilen HarmonyOS 2.0 işletim sistemine sahip olan Huawei P50 ailesinde göreceğiz. Tahminlere göre Çin’de satışa sunulacak olan P50 modellerinde Android işletim sistemi yerine HarmonyOS işletim sistemi yüklü olacak. Avrupa pazarında ise kullanıcılara opsiyonlar sunulacak.

Huawei P50 Serisi İçin Üzücü Haber Geldi!

Çinli firmalara uygulanan yaptırımlar satışlara da yansıdı. Araştırma firmasının raporlarına göre, Çin’de VİVO ve OPPO liderliğe oynuyor. Huawei ise zirveden gün geçtikçe uzaklaşmaya devam ediyor. Huawei Mobil Servisleri ile Google’ın eksikliğini arattırmayan Huawei’nin en kısa sürede Amerika ile anlaşmaya varması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu