Donanım Haberleri

Huawei, Qualcomm Lisansı Almayı Başardı Mı?

Huawei için güzel haber geldi. Marka Qualcomm işlemcilerini kullanabilecek. Beklenen lisans başvurusu kabul edildi.

TeknoBH Google Haberler

Kısa bir süredir akıllı telefon sektöründe dolaşan bir söylentiler var. Bu söylentiler sonrasında akıllara şu soru geliyor: Huawei, Qualcomm lisansı almayı başardı mı? İşte Detaylar

huawei-qualcomm-lisansi-almayi-basardi-mi

ABD’nin bir süredir ambargosuna maruz kalan Huawei‘nin bu durumdan ne zaman kurtulacağı merakla bekleniyordu ve sonunda başardı.

Huawei, Qualcomm Lisansı Almayı Başardı Mı?

Şirket, yasaklar nedeniyle Mate 40 serisinden sonra telefon üretemeyecek duruma gelmişti. Kirin işlemcilere veda etmek zorunda kalan marka sonunda sorunları aştı ve beklenen Qualcomm lisanslarını almayı başardı. Huawei‘ye yeniden yonga seti satmak için gerekli lisansları tamamlayan firma, yeni seri akıllı telefonlara yonga setini sağlayabileceğini de açıkladı.

Huawei Hangi Modellere Qualcomm İşlemcisi Kullanacak?

Yonga seti konusunda yeniden izin almayı başaran firma, ortak bir çalışma yapabilecek ama bu ortak çalışma şimdilik sadece 4G destekli akıllı telefonlar için geçerli olacak.

Akıllı telefon modellerinde kullanılacak olan işlemci 4G olunca bir üst segment modellerde kullanılamayacağını anlıyoruz. Ancak şöyle bir durum var ki üst segment modellerde kullanılmak istenen 5G destekli işlemciler içinde lisans başvuruları yapıldı.

huawei-qualcomm-lisansi-almayi-basardi-mi-1

4G için gerekli lisanslar alındı, hemen arkasında 5G için başvurular yapıldı derken marka tamamen Qualcomm firması ile çalışmaya başlayabilir. Burada ki en önemli noktalardan biri de Çinli üreticinin artık tedarikçi aramasına gerek kalmıyor.

Kaynak
veteknoloji

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu