Mobil Haberleri

Huawei Şok Bir Karara İmza Attı ve Bir Devir Daha Son Buldu

Çin merkezli Teknoloji devi Huawei, şok bir karara imza attı ve bir devir daha son buldu. Şirket, alt markası Honor'u resmi olarak sattığını duyurdu.

TeknoBH Google Haberler

Huawei şok bir karara imza attı ve bir devir daha son buldu. Çin merkezli teknoloji devi alt markası Honor’u resmi olarak sattığını duyurdu. İşte Detaylar

huawei-sok-bir-karara-imza-atti-ve-bir-devir-daha-son-buldu

Huawei, resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ile alt markası Honor‘u yerel bir konsorsiyuma sattığını duyurdu.

Huawei, konu ile ilgili resmi olarak internet sitesinde yaptığı açıklamada ,” Huawei Investment Holding Co.Ltd,, endüstriyel teknoloji unsurlarının sürdürülemez ve tüketici işlerinin büyük baskı altında olduğu zor bir zamanda, Honor’un faaliyetlerine devam edebilmesi için Honor ticari varlıklarını bir bütün olarak satmaya karar verdi. ” ifadelerini kullandı.

Huawei Şok Bir Karara İmza Attı ve Bir Devir Daha Son Buldu

Huawei’nin fiyat/performans odaklı ürünleriyle dikkat çeken alt markası Honor’un yeni sahibi Shenzhen Zhixin New Information Technology.Co. Ltd adlı yere bir konsorsiyum oldu.

Şirketin satınalma işlemi tamamlandıktan sonra Huawei’nin Honor üzerinde herhangi bir hissesi kalmayacak. Kurulan konsorsiyum Honor‘un yüzde 98.6 hissesine hakim olurken, Shenzhen hükümeti yüzde 1.4’lük bir hisseye sahip olacak. Ayrıca şirketin tedarikçileri, ortakları ve çalışanlarında herhangi bir değişiklik olmadan devam edecek.

huawei-sok-bir-karara-imza-atti-ve-bir-devir-daha-son-buldu-1

Honor’un satınalma haberleri ilk çıktığında anlaşmanın yaklaşık olarak 15 milyar dolara gerçekleşeceği söyleniyordu ancak şirketin satışı resmi olarak duyurulmuş olsa da ne kadara satıldığı konusunda hala bir açıklama bulunmuyor.

Shenzhen Special Zone Daily adlı yere lbir gazete tarafından yayımlanan haberlere göre satın alma işlemi; tüketicilerin, tedarikçilerin, ortakların ve çalışanların çıkarlarının korunması hedefliyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu