Mobil Haberleri

Huawei ve Google Sorunu Gittikçe Büyüyor

Çin merkezli Teknoloji devi Huawei ve Google arasında ki sorunlar gittikçe büyüyor. İki dev şirket arasında ki sorun durum haberimizde.

TeknoBH Google Haberler

Huawei ve Google sorunu gittikçe büyüyor. Çin merkezli Huawei, Petal Maps ve Petal Search ile Google’a ihtiyacının olmadığını gösterdi!

huawei-ve-google-sorunu-gittikce-buyuyor

Uzun bir süredir ABD yaptırımlarına maruz kalan Huawei, Google haritalara alternatif olması için uzun süredir üzerinde çalıştığı Petal Maps ve bir internet arama uygulaması Petal Search‘u duyurdu. Açıkçası ortalık daha da kızışacak!

Huawei ve Google Sorunu Gittikçe Büyüyor

ABD Başkanı Donald Trump‘ın yaptırımlarını sürdürmesi sonrasına harekete geçen Huawei yetkilileri, Google’a olan bağımlılığını gittikçe azaltmayı başardı.

huawei-ve-google-sorunu-gittikce-buyuyor-1

Geçtiğimiz aylarda AppGallery ile Play Store’a ihtiyacını olmadığını gösteren şirket, diğer servisler için de kullanıcılarını üzmeyeceğini temin etmişti. Yaptırımlar yüzünden Google servislerini telefonlarına yüklemeyen Huawei, bu anlamda bağımsız olmak için büyük çaba sarf etti.

Kendi uygulama ekosistemini hızla büyüten şirket, son olarak Google Haritalara alternatif olması için uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Petal Maps adlı harita servisini dün gerçekleştirdiği Mate 40 Serisi etkinliğinde duyurdu. Petal Maps, Google Haritalar‘ın yerini almak için birçok farklı özellik ile donatılmış.

Petal Maps, 2D ve 3D görünümlere sahip navigasyon, dinamik adım, en hızlı rota dahil olmak üzere yönlendirme seçenekleri ve gerçek zamanlı trafiği görüntüleme özelliği ile kullanıcılarına sunulacak. 140’dan fazla ülke ve bölge için veri sağlayan uygulama İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve Mandarin dilinde sesli bildirimler ile birçok dili de destekliyor.

Petal Search ise aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 170’ten fazla ülke ve bölgede kullanılabiliyor. Uygulamalar, haberler, videolar, resimler, alışveriş, uçuşlar ve yerel işletmeler dahil olmak üzere 20’den fazla kategoride arama yapılabiliyor. 50’den fazla dili de destekleyen uygulama, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bütün hizmeti de kolayca sunuyor.

Ayrıca Mate 40 Serisi‘nin yapay zeka özelliklerinden yararlanan Petal Search, kullanıcıların görsel arama işlevi aracılığıyla fotoğrafları veya resimleri kullanarak arama yapma imkanı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu