Huawei Haberleri

Huawei ve Yandex anlaştı!

Teknoloji devi Huawei Yandex ile anlaşma sağladı. Peki şimdi ne olacak?

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Huawei ve Yandex anlaştı! Peki bu anlaşma sonrasında ne olacak? Google etkilenecek mi? Detaylar haberimizde

Yandex-huawei-anlasma

Teknoloji sektörünün iki büyük ismi anlaşma sağladı! Yandex ve Huawei, yılın en büyük iş birliğine imza attılar.Bu anlaşmaya göre, hem Türkiye hem de Rusya‘da yeni dönemde Huawei Mobil Servislere (HMS) sahip tüm telefonların cihazlarda ana ekran da ve arama motoru Yandex olarak kullanılacak.

Huawei ve Yandex arasında yapılan anlaşma ile ilgili Yandex Türkiye Genel MüdürüOnur Karahayıt ” düşüncelerini söyledi: Yandex olarak 2011’de giriş yaptığımız Türkiye arama motoru pazarında ayda 10 milyonun üzerinde tekil kullanıcımıza arama hizmeti sağlıyoruz. Bu tecrübenin bir sonucu olarak Teknoloji alanında, Huawei gibi dünya akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından biri ile bu iş birliğine imza atmış olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Huawei ve Yandex anlaştı!

Huawei ve Yandex arasında yapılan anlaşmada, Huawei Mobil Servislerine (HMS) sahip tüm yeni ve mevcutta olan cihazlarda Yandex arama motoru ve Yandex Navigasyon gibi uygulamaları varsayılan olarak yer almayı başardı. Huawei telefonlarının ” AppGallery” uygulama mağazasında Yandex’in Türkiye’de kullanıcılara verdiği hizmetler harita, navigasyon, e-posta gibi tüm popüler uygulamalara da kolayca erişim sağlanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu