Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei’den açıklama: cihazlar güncelleme almaya devam edecek

TeknoBH Google Haberler

Huawei’den açıklama geldi, mevcut cihazlar Android ve GMS güncelleme almaya devam edecek. İşte Detaylar

huawei-icin-buyuk-iddia

Huawei‘nin genel lisans anlaşmasının süresi geçtiğimiz günlerde doldu. Bu sürenin dolmasının hemen ardından Huawei, resmi Twitter hesabından mevcut cihazlarının Android ve GMS güncellemesi almaya devam edeceğini açıkladı.

Huawei’den açıklama: cihazlar güncelleme almaya devam edecek

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz hafta Huawei’nin genel lisans anlaşmasının süresi doldu. Lisans anlaşmasının bitmesinden dolayı Çinli teknoloji devi cihazlarına herhangi bir ileriye dönük Android güncellemesi  sağlayamayacağı anlamına geliyor. Bu durum hali hazırda Huawei akıllı telefon kullanıcılarını endişelendirdi. Ancak konu ile ilgili resmi Huawei Mobile Twitter hesabından bir tweet atılarak bu durumun böyle olmayacağı açıklandı.

Huawei Mobile Twitter hesabından yapılan açıklama:

Bir Huawei Nova 5T kullanıcısı, Google lisansı 13 Ağustos tarihinde biteceğini ve daha sonrasında Huawei Nova 5T’de Google hizmetleri ve Android güncellemesi alıp almayacağı hakkında bilgi almak istedi.

Kullanıcısının sorusuna vakti geçmeden cevap veren Huawei, mevcut telefonlarının Android ve GMS güncellemelerinin almaya devam edeceğini resmi Twitter hesabından açıkladı. Huawei açıklamasında, hem yazılım hem de güvenlik güncellemelerinin Huawei kullancıılarına gönderilmeye devam edeceğini bu konu ile ilgili tereddütleri olmamasını istedi.

Dipnot olarak eklemek isteriz ki, ABD Ticaret Departmanında Huawei’nin lisansının potansiyel olarak yenilenmesi konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Huawei’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayı doğrulamak için henüz erken diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu