Donanım Haberleri

Huawei’nin Kirin 990 İşlemcili Dizüstü Bilgisayarı Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Huawei’nin Kirin 990 işlemcisine sahip yeni dizüstü bilgisayarının detayları ortaya çıktı. Yeni bilgisayarın özellikleri ve işletim sistemi nedir? İşte Detaylar

Huawei'nin Kirin 990 İşlemcili Dizüstü Bilgisayarı Ortaya Çıktı

Huawei, kendi HiSilicon yonga setini kullanıldığı bir masaüstü bilgisayar çıkarmıştı. Daha sonrasında kısa bir süre içerisinde Kirin yonga setini kullandığı dizüstü bilgisayarının özellikleri ortaya çıktı. 

Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da ortaya çıkan detaylara göre, Kirin işlemcili dizüstü bilgisayarının işlemci depolama alanı ve ekran özellikleri yer alıyor.

Huawei’nin Kirin 990 işlemciyi dizüstü bilgisayarı özellikleri

Huawei’nin kendi ürettiği HiSilicon yonga setine sahip olan dizüstü bilgisayarı Qingyun L410 olarak adlandırmış. Quingyun L410 dizüstü bilgisayarının, Kirin 990 yonga setiyle piyasaya sürmesi bekleniyor. Kullanılan bu işlemci, geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan MatePad Pro modelinde bulunuyordu.

Güvenilir bir Weibo habercisi, dizüstü bilgisayarın kutusunun fotoğrafını yayınladı. Kutu üzerinde cihazın bazı önemli detayları bulunuyordu. Bu paylaşıma göre 8 GB RAM ve 512 GB SSD blunuyor. 14 inç boyutunda 1080p çözünürlüğüne sahip bir model aynı zamanda Kirin 990 işlemcisinden güç alıyor.

Huawei'nin Kirin 990 İşlemcili Dizüstü Bilgisayarı Ortaya Çıktı

Huawei Kirin 990 dizüstü bilgisayarın işletim sistemi ne olacak?

Huawei’nin dizüstü bilgisayarı Windows işletim sistemine sahip olmayacak. Dizüstü bilgisayar şimdilik Linux tabanlı Deepin OS 20 işletim sistemiyle satışa çıkacak. İddialara göre, ilerleyen zamanlarda Huawei’nin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS‘a geçiş yapacağı söyleniyor. Son olarak dizüstü bilgisayar, yonga setinden anladığımız kadarıyla 5G bağlantı desteğine de sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu