Xiaomi HaberleriHuawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei’nin yerini hangi marka alıyor?

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektöründe son dönemlerde Huawei’nin yaşadığı zorluklar rakibi Xiaomi’nin işine yaradı. Xiaomi’nin satışları hızla artıyor

xiaomi-gorselleri

Akıllı telefon pazarında ki kıyasıya bir rekabet olduğunu zaten biliyoruz. Son günlerde yaşanan ABD – Huawei arasında ki gerilimler en çok da Çinli üreticiler’e yaradı. Yaşanan bu gerilimler de Xiaomi,Oppo ve Vivo gibi markaların yükselmesine resmen zemin hazırladı.

Huawei’nin yerini hangi marka alıyor?

ABD – Huawei arasında ki gerilimlerden sonra Huawei telefonlarında Google Servisleri yer almayacak. Bu durum Çin’de ki kullanıcılar için sorun teşkil etmezken Avrupa ki kullanıcılar için büyük bir sorun haline geldi. Bu durum Avrupa pazarında dengelerin tamamen değiştini gösteriyor. Yayınlanan son raporlara göre Huawei özellikle Çin’de satışlarını arttırmış durumda. Muhtemelen Çinli vatandaşlar son dönemde ABD-Huawei arasında ki gerilimden dolayı Huawei’den taraf oldular.

huawei-xiaomi-satis-rekorlari

Avrupa pazarında ki son durum ise, Google servisleri olmadığı için Huawei tercihleri son dönemlerde bir hayli azalmaya başlarken kullanıcılar artık seçimlerini Xiaomi tarafından yapıyorlar. Huawei ve ABD arasında ki bu gerilim devam ederse, Huawei çok daha fazla müşteri kaybı yaşarken, Xioami ise müşteri kitlesini arttırmaya devam edecek. Bu kriz devam ederse önümüzde ki yıllarda Xiaomi resmen Huawei’nin yerini alacak. Bu raporlar sonucunda yaptığımız öngörü ise, muhtemelen önümüzde ki yıllarda en çok telefon satışı yapan Çinli üretici Xiaomi olacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu