Mobil Haberleri

Huawei’ye yeni rakip geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Nokia 5G tarafındaki gücünü arttırmaya hız kesmeden devam ediyor. Finli üretici Broadcom ile büyük bir anlaşmaya imza attı. Şimdi sen düşün Huawei!

nokia-broadcom-ile-anlasma-yapti

Geçtiğimiz yıllarda bir çok analist’in öngördüğü 2020 yılında 5G kullanımının bir hayli fazla artacağı ön görülüyordu. Ancak ne 5G kullanımı ne de 5G’ye olan ilgi arttı. Tabi bu durumun birden fazla nedeni var, Koronavirüs salgını ve ABD-Huawei arasında ki gerilim öncelikli diyebiliriz.

Huawei’ye yeni rakip geliyor!

Huawei‘nin yeni rakibi Nokia! Herkesin bildiği üzere 5G alt yapısında Huawei büyük bir önem taşıyor. Huawei bu alt yapıda büyük bir önem taşıdığı için Trump hükümeti müttefiklerine Huawei ile olan 5G anlaşmalarını bitirme konusunda çok büyük baskılar yapıyordu.

ABD’nin bu baskıları sonrasında İngiltere‘de kendisi için yeni bir iş ortağı arayış içerisine girdi.Huawei‘in 5G teknoloji tarafında en sağlam rakibi olacağı düşünülüyor. Huawei’ye yeni rakip geliyor! Huawei’in en sağlam rakibi Nokia olacak gibi görünüyor.Finli üretici 5G tarafında ki bir etkinlikte Broadcom ile yaptığı bir iş anlaşmayı açıkladı.

nokia-broadcom-ile-anlasma-yapti-1

Yapılan bu işbirlik sonucunda Nokia’nın burada ki 5G alt yapı performansını çok daha güçlendirmesi gerekiyor.

ABD hükümeti, Huawei‘ye yaptığı yaptırımlar devam ediyor. ABD’nin bu yaptırım sonuçlarında hükümetin tutumu az çok belli ediyor, ABD merkezli şirketlerin desteğiyle Nokia’yı Huawei‘nin karşısına çıkarmaya çalışıyor. Trump hükümeti, ülkeleri Huawei‘nin 5G alt yapısı yerine değil de Nokia’nın alt yapısını kullanmaya teşvik edecek. Bu alt yapıda Broadcom gibi ABD merkezli şirketlerin imzası bulunacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu