Güncel Haberler

İkinci El Araba Fiyatları Düşüyor Mu? İşte Cevabı

TeknoBH Google Haberler

İkinci el araba fiyatları hiç beklenmedik bir şekilde düşmeye başladı. Peki gerçekten araba fiyatları düştü mü? Şimdi alınır mı? İşte cevabı

İkinci El Araba Fiyatları Düşüyor Mu? İşte Cevabı

Bildiğiniz üzere ikinci el sektörünün fiyatlarında çok hızlı bir şekilde artmaya başladı. Tüketiciler kısa sürede bu kadar fiyat artışının olmasını hiç beklemiyordu. Ancak pandeminin etkisi aşı çalışmaları sonucunda azalmaya başladı. Son 3 ay içerisinde fiyatlar yavaş yavaş gerilemeye başladı. Bu durumda verileri ayrıntılı olarak incelediğimiz zaman olumlu bir tablonun ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

İkinci el araba fiyatları düşmeye devam eder mi?

Aralık 2020 ve Ocak 2021 aylarında ilk defa ikinci el araba fiyatları yüzde 1 oranında düşüş yakaladı. Türkiye’nin ön plana çıkan ikinci el araç alış ve satış sitelerinden elde edilen verilere göre bu düşüş Şubat ayında da devam etti. Bu durumda sadece üç ay içerisinde toplam da yüzde 3 oranında bir düşüş söz konusu oldu.

Söz konusu platformdan başka veriler de elde edildi. Mesela en çok ilan verilen model Renault Clio oldu. Bu modelin hemen ardından Volkswagen Passat ve Opel Astra en çok aranan otomobiller arasında yer aldı.

İkinci El Araba Fiyatları Düşüyor Mu? İşte Cevabı

Fiyatların ufak da olsa düşmesi sonrasında ikinci el araçlara olan talepler de miktar artış yaşandı. Aynı zamanda fiyatları 50 bin TL’nin altında olan araçlarda bir miktar artış ortaya çıktı. En azından bu şekilde devam ederse makul bir fiyat listesi ortaya çıkabilir. Ayrıca kısa bir süre önce paylaşılan bilgilere göre, ikinci el araçlara vergi geleceği söyleniyordu. Tabi şuan için resmi bir açıklama bulunmuyor. İkinci el araç fiyatları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu