Güncel Haberler

İkinci El Otomobillerin Fiyatı Neden Artıyor? İşte Cevabı

İkinci el otomobillerin fiyatlarında ki fahiş artışların arkasında ki oyun çözüldü!

TeknoBH Google Haberler

İkinci el otomobillerin fiyatı neden artıyor? Hem sıfır hem de ikinci el araçların kısa sürede bu kadar fahiş bir şekilde artmasının sebebi ne olabilir? İşte Cevabı

ikinci-el-otomobillerin-fiyati-neden-artiyor

İkinci el otomobillerin fiyatlarında ki fahiş artışla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Fırsatçıların, sosyal medya ya da WhatsApp gruplarına girerek araçların fiyatlarını yükseltmeye çalıştıkları ortaya çıktı. Kısa süre içerisinde yüzlerce satıcıya ulaşan fırsatçılar, bu sayede fiyat artışının doğalmış gibi görünmesini sağlıyorlar.

İkinci El Otomobillerin Fiyatı Neden Artıyor? İşte Cevabı

Türkiye’de sık sık tartışmaların odak noktası haline gelen ikinci el otomobil piyasası ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişme, ikinci el otomobil fiyatlarının neden bu kadar hızlı bir şekilde yükseldiğini de göstermiş oluyor.

Paylaşılan bilgilere göre fırsatçılar, aracını satmayı düşünen binlerce kişinin olduğu sosyal medya gruplarına girerek, fiyatların yükselmesini sağlıyorlar. Kim ya da kimler oldukları bilinmeyen bu kişiler, söz konusu gruplarda paylaşımlar yaparak araçların fiyatlarının yükseltilmesini talep ediyor, bu sayede bir aracın ikinci eldeki değerini arttırıyorlar. Hatta fırsatçılar, fiyatın ne zaman ve hangi oranda yükseltileceğine kadar bilgi veriyorlar.

ikinci-el-otomobillerin-fiyati-neden-artiyor-1

Fırsatçılar, ikinci el otomobillerin fiyatlarını sadece sosyal medya gruplarında değil, WhatsApp üzerinde açılmış olan gruplara da girerek arttırıyorlar. Araçların modeline, kasasına ve diğer özelliklerini göz önüne alarak, artış oranlarını belirliyorlar. Fiyat artışları da benzer zamanlarda ve benzer oranlarda olduğu için araç almayı düşünen vatandaşlar, araçların fiyatlarında ki artışın normal olduğunu düşünüyorlar.

İkinci el otomobil pazarı ilk kez manüpile edilmiyor. Hatırlarsanız kısa bir süre önce de ” Serdar Bey” olarak bilinen bir fenomen ortaya çıkmıştı. İkinci el aracını satışa koyan kimseler, ilan başlıklarını güncelleyerek, aracın Serdar Bey’e opsiyonlandığını bildiriyorlardı. Opsiyonlama yalanı kısa bir süre içerisinde o kadar hızlı yayıldı ki, internet ortamında artık dile getirilen bir şaka haline geldi.

Sizler ikinci el otomobillerin fiyatlarında ki artış ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu