Apple HaberleriDonanım Haberleri

iMac Pro’nun Bazı Modelleri Satıştan Kaldırıldı!

TeknoBH Google Haberler

iMac Pro bilgisayarlarının 21,5 inçlik bazı modellerinde yapılandırma seçenekleri kaldırıldı. Peki Apple hangi modellerini kaldırdı ve neden? İşte cevabı

iMac Bazı Modelleri Satıştan Kaldırıldı! Peki Neden?

Teknoloji devi Apple, profesyonel bir şekilde çalışan kişilere yönelik geliştirdiği iMac Pro’nun satışına geçtiğimiz hafta son verdi. Şirket şimdi de, iMac Pro’nun  4k 21,5 inçlik iMac’in bazı yapılandırma seçeneklerini kaldırdı.

Apple, 512 GB ve 1 TB SSD seçenekleriyle 4K ekranlı 21,5 inç iMac’in satışını durdurdu. Teknoloji devi Apple şimdilik yalnızca 256 GB ve 1 TB Driver seçeneklerine sahip 21,5 inç iMac’i satışa sunuyor. MacRumors, 21,5 inç iMac’in 512 GB ve 1 TB SSD depolama seçeneklerini kullanılmadığını belirtti. Tabi bu durum tedarik sorunu da olabilir. Ayrıca her iki depolama seçeneğinin de Apple’ın web sitesinden kaldırıldığını düşünürsek, yeni bir iMac modelinin geleceğini düşünüyoruz.

iMac Pro’nun yeni modeli farklı bir tasarıma sahip olabilir

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre bu yıl içerisinde iMac’in yeniden tasarımı ortaya çıkabilir. Apple’ın, 27 inç ve 21,5 inç sürümlerini yeni bir tasarıma sahip iMac ile değişebileceğinin söylentileri mevcut. Hatta söylentilere göre iMac’in Apple’ın Pro Display XDR ve yeni iPad Air’i taklit eden yeni bir tasarım diline sahip olduğu söylentileri var.

iMac Bazı Modelleri Satıştan Kaldırıldı! Peki Neden?

Eğer ki Apple, iMac’in tasarımını değiştirirse yaklaşık olarak 9 yıl sonra ilk defa tasarımını değiştirmiş olacak. Ayrıca Apple’ın bu yıl içerisinde ki iMac serisi ile ortalığı kasıp kavuracağı hakkında iddiaları da bulunuyor. Önümüzde ki haftalarda söz konusu model hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olacağız. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Beklemede kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu