Güncel Haberler

İngiltere’de sosyal medya düzenlemesi getiriyor

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medyada yanıltıcı ve zararlı bilgilerin yayıldığı iddiası ile ilgili İngiltere’de sosyal medya düzenlemesi getiriyor!

sosyal-medya-duzenlemeleri-belli-oldu-1

Son günlerde Türkiye’de konuşulan sosyal medya düzenlemeleri ülkenin gündeminin ana maddelerinden birini teşkil ediyor. Lakin bu durum sadece ülkemizde değil, dünyanın farklı yerlerinde de tartışılan konulardan biri haline geldi.

İngiltere’de sosyal medya düzenlemesi getiriyor

BBC Türkçe servisinin haberine göre İngiltere Parlamentosu’nun Dijital, Kültür, Medya ve Spor komitesi, sosyal medyayı düzenleyen bir yasa olmadığı için koronavirüs salgını sırasında zararlı ve yanıltıcı bilgilerin internet ortamında ” çok tehlikeli bir şekilde ” yayıldığını söyledi. Bu duruma göre ilgili komite hükümete sonbahara kadar söz verdiği yasal düzenlemenin taslağını yayımlanmasının gerektiğini vurguladı. Komite Başkanı Julian Knight, Teknoloji şirketlerinin kendi kurallarını kendilerinin belirlemelerine izin verilmemesi gerektiğini açıkladı.

Knight açıklamasına şu şekilde devam etti; ” Doğru yasama yapısının halen ortaya konmadığını görüyoruz ve sosyal medya şirketlerinin vicdanlarına bel bağlamaya devam ediyoruz. Bu yeterli değil. Elimizde ki mevcut yasalar bu amaca uygun değil ve biz hala bekliyoruz. Şu ana kadar bu konuda çok fazla gecikme yaşandığını görüyorum ” dedi.

 

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu