Güncel Haberler

Instagram beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformun popüler uygulamalarından biri olan Instagram, beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu. İşte Detaylar

instagram

Sosyal medya denildiği zaman eskiden akla gelen ilk isimlerden biri Facebook’tu. Fakat Facebook da artık yavaş yavaş miladını doldurmaya başlıyor çünkü diğer sosyal medya uygulaması olan Instagram çok daha popüler olmaya devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları Facebook hesaplarını artık farklı sitelere giriş kimliği olarak kullanmaya başladılar. Ya da mobil uygulamalar da yeni hesap oluşturmak yerine Facebook hesabını kullanmaya devam ediyorlar.

Bu durumlar haricinde artık Facebook üzerinden durum,hikaye yada gönderi paylaşımı sayısı gittikçe azalmaya başladı diyebiliriz. Sosyal medya platformu içerisinde aktif kullanım oranı olarak Instagram ve Twitter‘ın zirveye ulaştığını söylememiz çokta yanlış olmayacaktır.

Instagram beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu

Instagram geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Kullanıcıların ilgi alanları ve arkadaşları etkileşime geçmelerini ve yeni insanlar keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, QR kodu özelliği ile insanların özellikle işletmelere daha kolay bir şekilde erişim sağlamayı amaçlıyor.

instagram-beklenen-ozelligi-qr-kodu-kullanima-sundu

Dünya genelinde daha fazla işletme tekrar kapılarını aralarken, Instagram QR kodu özelliği ile işletmelere Instagram kullananların yanı sıra kullanmayan kişilere de ulaşma imkanı sağlıyor. İnsanlar işletme hesabına ait QR kodunu taratarak işletmenin Instagram hesabına ulaşabilecek ve bilgi alabilecek. Tüm Instagram kullanıcılarının profil menüsünden kendi QR kodlarına erişim sağlayabilecek, Instagram Stories kamerası, Instagram QR kod kamerası veya QR kod tarayabilen herhangi bir akıllı telefon ile diğer hesapların QR kodlarını rahatlıkla tarayabilecek ve hesapları görüntüleyebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu