Güncel Haberler

Instagram Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor!

Sosyal Medya platformun popüler uygulaması Instagram'ın canlı yayınlarına üç yeni özellik geliyor. Peki bu yeni özellikler nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Instagram ‘ın sevilen özelliklerinden biri olan canlı yayına üç yeni özellik geliyor. işte o yeni özellikler;

instagram-canli-yayina-yeni-ozellik-geliyor

Instagram‘ın özellikle karantina döneminde en çok kullanılan özelliklerinden birisi de canlı yayınlar, yeni eklenecek olan üç yeni özellik ile kullanıcıların işi çok daha kolay olacak. Bunun yanı sıra 30 güne kadar canlı yayın videolarını kaydetme seçeneği sunulacak. Keşfet sekmesine aynı zaman da birde canlı yayın yapan kişiler eklenecek.

Instagram Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor!

Instagram dün resmi Twitter hesabı üzerinden Instagram canlı yayınlar için yeni özelliklerini duyurdu. 4 saate kadar çıkan canlı yayın süresi, 30 gün silinmeden kalan canlı yayınlar ve IGTV uygulamasında aynı zamanda Keşfet’te bir “Şu anda canlı” bölümünü görmeye başlayacaksınız. Bu şekilde de daha fazla canlı yayını Instagram’da görebileceksiniz.

Instagram, kullanıcıların canlı yayın videolarını IGTV‘ye kaydetmelerine zaten izin veriyor. Gelecek olan yeni özellik sayesinde artık canlı yayınlar için ayrı bir arşiv bölümü de olacak. Bu özellik sayesinde canlı yayınların videoları silinmeden önce 30 gün boyunca kullanılabilir olacak.

Şirket, canlı yayınların artan süresinin, fitness eğitmenleri, müzisyenler, sanatçılar ve öğretmenler gibi birçok yayıncının izleyicileriyle daha uzun süre bağlantı kurmasını sağlamak istiyor. Önümüzde ki günlerde bu özellik bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu