Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Instagram Hikayelerine Yeni Bomba Özellik Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Instagram hikayelerine gelecek olan yeni özellik uzun zamandır kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Nihayet söz konusu özellik geliyor.

Instagram Hikayelere Yeni Bomba Özellik Geliyor

Instagram yeni özelliği ile kaydettiğiniz hikayelerdeki konuşmaları yazıya dönüştürecek. Söz konusu bahsettiğimiz yeni özellik yalnızca İngilizce destekliyor ve İngilizce konuşan ülkelerde mevcut. Ayrıca bu özellik önümüzde ki aylarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağı söyleniyor. Bu özelliği kullanmak için IGTV veya Threads uygulamalarını kullanma şansınız var. Instagram bunun Hikayeler ve Reels tarafına da eklenerek işlevsel biçimde kullanılmasını bekliyor. Firma bu özellik sayesinde videoların çok daha fazla izlenir hale geleceğini düşünüyor. Bu özellik ile duyma kaybı olan veya anadili İngilizce olmayanlar için kolaylık yaratması bekleniyor.

Instagram hikayelerine otomatik altyazı eklenecek

Diğer yazı seçenekleri gibi hikaye oluştururken kullanıcılar bu yazıları ekleyebiliyorlar. Ayrıca burada yazı içerisindeki hataları düzenleme, renk ve yazı tipleri kullanma gibi özellikler de yer alıyor. Kelimelerin tek tek düzenleme imkanının olması bu sistemlerde yaşanan olası hataların önüne geçmek için de oldukça iyi diyebiliriz. Bildiğiniz üzere otomatik yazı çevirme sistemleri her zaman tam verimli bir şekilde çalışmıyorlar.

Instagram Hikayelere Yeni Bomba Özellik Geliyor

Zoom, Google Met ve Microsoft Teams daha önce oldukça iyi çalışan otomatik altyazı özellikleri sundular. Bu özellik ile görüntülü görüşmeler oldukça işlevsel altyazıları kullanma şansınız var. Google Chrome tarayıcının her videoda altyazı hizmeti sunma özelliğini de paylaştı. Söz konusu özellik Mart ayından bu yana hayatımızda. Ayrıca Instagram’ın en dişli rakibi TikTok da Amerikan İngilizcesi ve Japonca dillerinde otomatik altyazı özelliğini geçtiğimiz aylarda başlattı. Aynı zamanda Twitter Spaces özelliği de bugün gün içerisinde kullanıma sunuldu. Instagram hikayelerine gelecek olan yeni özellik hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu