Güncel Haberler

Instagram Lite Efsanesi Geri Dönüyor

TeknoBH Google Haberler

Instagram Lite indirmeye hazır hale getirildi. Şimdilik yalnızca Hindistan merkezli olan uygulama, yakında global pazara da giriş yapacak.

instagram-lite-efsanesi-geri-donuyor

Uygulamaların lite sürümleri kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Instagram Lite efsanesi geri geliyor. İndirmeye açılan yeni sürüm giriş seviyesi telefonlar için alternatif oluşturuyor. Uzun zamandır aktif olarak kullandığımız uygulamalar çok fazla güncelleme aldığı için telefonların hafızasını şişirmeye devam ediyor. Bu sebeple mobil oyunların Lite versiyonu gibi Instagram’ın da Lite versiyonu piyasaya sürüldü.

Instagram Lite şu anda sadece Hindistan’da kullanılıyor

Popüler sosyal medya uygulamaların lite sürümleri de bulunuyor. Facebook Lite, Messenger Lite ve Twitter Lite gibi çeşitli uygulamalar, daha az yer kapladıkları ve daha az performans ihtiyacı duyduğu için düşük donanımlı  telefonlara sahip kullanıcılar için iyi bir seçenek diyebiliriz.

Facebook, Android telefonlar için yeni Instagram Lite uygulamasını kullanıcılarına duyurdu.  Lite olarak duyurulan bu uygulama giriş seviyesinde telefonlara sahip olan kullanıcılar için tam ideal diyebiliriz.

instagram-lite-efsanesi-geri-donuyor-1

Düşük özelliklere sahip olan cihazlar için kullanıma sunulan yeni sürüm, 2 MB’tan daha düşük telefonlarda daha az yer kaplayacağı için daha az veri tüketecek. Instagram‘ın normal sürümünü kullanan kullanıcıların çok da kullanmadığı bazı özellikler Lite versiyonun da bulunmuyor. Bu duruma örnek vermek gerekirse, Reels, Alışveriş ve IGTV özellikleri Lite versiyonunda yer almıyor. Ancak hikayeler ve diğer özellikler bu versiyonda yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu