Güncel Haberler

Instagram sahte hesaplara dur diyecek!

TeknoBH Google Haberler

Her yaşa hitap eden sosyal medya platformu Instagram artık sahte hesaplara dur diyecek! Instagram artık sahte hesapları tek tek tespit edip silecek.

instagram-sahte-hesaplara-dur-diyecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, ülkemizde en çok yoğun kullanılan uygulamalardan biri olarak adlandırabiliriz. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram‘da da fake hesap dediğimiz gerçek olmayan profiller çok fazlasıyla mevcut. İşte bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer, çok yakın bir zaman içerisinde sahte hesaplar için harekete geçilecek. Bu durumda artık şüpheli hesaplar tespit edilip takibe alınacka ve sahte olduğu tespit edilirse hesaplar silinecek.

Instagram sahte hesaplara dur diyecek!

Hemen hemen her sosyal medya uygulamasının en büyük problemlerinden biri bot ya da sahte hesaplardır. Tabi ki en çok sahte hesapların da bulunduğu sosyal medya platformu Instagram bile diyebiliriz. Bu durumdan kurtulmak isteyen yetkililer sahte hesapları temizlemek için harekete geçtiler. Fake hesapları tespit edecek yeni bir sistemi platforma getirmesi planlanıyor. Peki yeni gelecek sistem nasıl işleyecek? Sahte hesaplar nasıl tespit edilecek?

Instagram

Sosyal medya platformu olan Instagram, bu konuda özellikle belirlediği önemli koşullar var. Bu önemli koşullardan birincisi de takipçilerin konumu. Eğer ki profilin takipçileri çevreden değil de daha çok bölge dışından ise profil şüpheli hesap olarak adlandırılacak. Bunun haricinde otomatik takipçi artışı da şüpheli hesap konumunda görünecek. Yeni sistemde takibe alınacak olan hesaplardan ilk olarak kimlik doğrulama istenecek ve bu doğrulama istendiği gibi olmaz ise yapılan paylaşımlar daha az takipçilerle etkileşim kurulacak. Hatta durumun devamı halinde hesaplar tamamen silinecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu