Güncel Haberler

Instagram yeni özelliği Reels’i kullanıma sundu

TeknoBH Google Haberler

Gündemden düşmeyen sosyal medya platformu TikTok’un özelliğini alan Instagram yeni özelliği Reels’i kullanıma sundu. İşte o özellik

instagram-yeni-ozellik-reelsi-duyurdu

Sosyal Medya platformunda Instagram, diğer uygulamaların aktif olarak kullandığı özellikleri almasıyla biliniyor. Bu özelliklerden birine sahip olan TikTok ile rekabet etmek için de geliştirilen Reels özelliğini Instagram geçtiğimiz gün kullanıma sundu.

Instagram yeni özelliği Reels’i kullanıma sundu

Reels özelliği ile insanlar ses, efekt ve yeni araçlar kullanarak 15 sn kısa videolar çekebilecek ve bu videoları düzenleyebilecekler. Reels videoları gönderi veya Story olarak paylaşılabilecek, ayrıca herkese açık hesaplar videolarının keşfet sekmesin de ki Reels’a ayrılmış bölümde görülmesi sağlayabilecek.

Reels nasıl oluşturabilirim?

Instagram’ın yeni özelliği Reels, Instagram kamerasında yer alıyor ve çeşitli düzenleme imkanları sunuyor. Bu özellikler:

  • Ses : Instagram müzik kütüphanesinden seçim yapabilir veya kendi orjinal sesinizi de kullanabilirsiniz. Kendi orjinal sesini kullanan herkese açık hesaplarda bu ses hesaba atfedilecek ve başkaları da bu sesi kendi Reels videolarında aktif olarak kullanabilecekler.
  • AR Efektleri: Instagram da hem de dünyanın çeşitli yerlerinde ki içerik üreticilerinin hazırladığı çeşitli artırılmış gerçeklik efektleri bulunuyor.
  • Zamanlayıcı ve Geri Sayım : Zamanlayıcı ve geri sayım ile rahat bir şekilde videolar çekebilirsiniz
  • Hizalama: İki video arasında pürüzsüz bir geçiş sağlamak amacıyla bir videoda ki nesneler hizalanabiliyor.
  • Hız : Çektiğiniz video veya seslerin belirli kısımlarını hızlandırabiliyor ve yavaşlatabiliyorsunuz

Reels nasıl paylaşabiliriz?

  • Herkese açık olan hesaplar, Reels videolarını keşfet sekmesinde bulunan Reels bölümünde paylaşabiliyor ve Instagram topluluğu tarafından keşfedilme imkanını yakalıyor. Aynı zamanda Akış’ta takipçileriyle paylaşabiliyor.
  • Gizli olan hesaplar, Reels videolarını sadece takipçileriyle paylaşabiliyor. Başkaları bu videolarda ki orjinal sesleri kullanamıyor ve videoları paylaşan hesabı takip etmeyen insanlar ile videolar paylaşılamıyor.

Reels videoları aynı zamanda Story, yakın arkadaşlar ve direct mesajlarda paylaşabiliyorsunuz.

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu