Güncel Haberler

Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

Sosyal medya platformu lideri olan Instagram'a 5 yeni özellik geliyor.

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformun lideri olan Instagram’a yeni özellikler geliyor. İşte yeni özellikler

Dünya genelinde sosyal medyada en çok kullanıcıya sahip olan instagram , kısa bir süre sonra 5 yeni özellik sunmaya başlayacak.Bu özellikleri şimdiden merak ettiğinizi biliyoruz,hadi sizle birlikte inceleyelim.

Instagram’a Yeni Özellikler Geliyor

En popüler ve en aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram , 5 yeni özelliği bizlere sunmak için hazırlanıyor.
Bu özelliğin ise içerik oluşturucular için çeşitli gelişmeler ve kolaylıklar sağlayacak.Instagram’a gelecek yeni 5 özellikten sizlere kısaca bahsedelim

1 – Profiline eklenen Insights butonu , takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi almanızı sağlayacak.

2 – WhatsApp’ın sahte haberlerin yayılmasını engellemek için uygulamış olduğu, iletileri yönlendirebilecek kişi sayısına getirdiği kısıtlamanın bir benzeri instagramada geliyor.Bu arada güzel bir haberimiz daha var WhatsApp’a gelen mesaj iletme özelliği Instagram’ada geliyor.

3- Instagram kullanıcıların mesajları silmesine izin veriyor ancak mesajınızın siz silmeden önce karşı tarafın görmüş veya yönlendirilmiş olup olmadığını bilmiyorsunuz. Instagram bu konu ile ilgili üzerinde çalışma yapıyor.

4- Hikayeleriniz artık kategorilendirme imkanına sahip olacak.Bu özellikten sonra hikayelerinizi artık belirli kategorilere sıralama imkanınız olacak.
Bunun yanında ise yeni güncelleme ile birlikte Instagram ve Messenger Rooms entegrasyonu olacağı bilgisi paylaşıldı.Bu imkan ile birlikte 40-50 kişinin katılabileceği konferanslar olabilecek.

5-Bir canlı yayın açıldığı zaman orada konuşulan konunun ne olduğunu herkes merak eder,Instagram bu durumu dikkate alarak canlı yayın açan kişinin öncesinde oluşturacağı başlık ile takipçilerine ne hakkında konuşulacağına dair bilgi verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu