Güncel Haberler

Instagram’dan kullanıcılarını sevindirecek yeni özellik geliyor!

Sosyal medya uygulaması Instagram'dan kullanıcılarını sevindirecek yeni bir haber geldi.

TeknoBH Google Haberler

Instagram’dan kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik geliyor! Peki bu özellik ile kullanıcıları ne bekliyor? Detaylar haberimizde

Instagramdan-yeni-ozellık-yolda

Facebook ve Instagram‘ın kurucusu olan Mark Zuckerberg, sosyal medya üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcılarına sevindiren bir haber ile gündeme geldi. Satış yapmak isteyen kullanıcılar için Facebook Shops uygulamasını duyurdu tabi bu uygulama içerisin de Instagram Shop‘da bulunuyor. Kısa bir süredir ” Küçük İşletme Desteği ” isimli uygulaması ile işletmelere yardımcı olan Instagram, desteğini daha da büyütmeye başlıyor.

Instagram’dan kullanıcılarını sevindirecek yeni özellik geliyor!

Facebook‘un çatısı altında hizmet veren sosyal medya uygulaması olan Instagram bu yeni özelliği Facebook ile uyumlu bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. Yeni gelecek olan özellik Facebook ve Instagram üzerinden kendi ürünlerini tanıtmasını sağlayacak. Bu uygulama sayesinde iş yeri sahiplerinin ürün satması bir hayli kolaylaşacak. Mark Zuckerberg bu attığı adım ile e-ticaret sistemini bir hayli ilerletmiş oluyor.

Facebook ve Instagram üzerinden satış yapmak mı istiyorsun ? Facebook ve Instagram Shop çok yakında!

Mark Zuckerberg, bu projenin temelini geçen yıl attığı söyleniyor.Yeni uygulama olan Facebook Shops sunduğu hizmetlerin ücretsiz bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Instagram Shops ise satışa çıkartılan ürünler için kategoriler hazırlanmasına ve istenilen ürünleri ön plana çıkartıp daha kolay satış yapmanızı sağlayacak. Facebook böyle bir çevrimiçi mağaza sistemi sunarak çok büyük bir adım atmış olacak.

Instagram-facebook-shops

Geliştirilen bu yeni özellik ile kullanıcı tarafından verilen ürün ilanları Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp üzerinden iletileceği açıklandı. Zuckerberg‘in bu hizmeti ücretli yapmak yerine reklamlardan kazanç sağlayacağı düşünülüyor. Facebook ve Instagram üzerinden verilen canlı yayınlar günlük 800 milyondan fazla olduğunu söyleyen Mark Zuckerberg, kullanıcıların kararsız kaldığı ürünleri tekrardan bakmak isterse kaydetme işlemini kullanabilecek.

Bu uygulama şuan için sadece ABD‘de kullanıldığı söyleniyor, uygulamanın en yakın zamanda Türkiye’ye gelmesini umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu