Güncel Haberler

Instagram’ın 10. Yılına Özel Yayınlanan Özellikler

Sosyal Medya platformun köklü isimlerinden biri olan Instagram, 10. yılına özel yeni özellikler yayımladı.

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’ın 10. yılına özel yayınlanan özellikleri sizler için sıraladık. İşte yeni özellikler

instagram-beklenen-ozelligi-qr-kodu-kullanima-sundu

Dünyanın en geniş kitlesine sahip olan sosyal medya platformu Instagram, bugün 10.yıldönümünü kutluyor. İlk kez 6 Ekim 2010 tarihinde yayınlanan uygulama, kısa sürede popüler hale gelerek Facebook’un radarına girmiş ve 2012 yılında sosyal medya lideri tarafından satın alınmıştı.

Instagram’ın 10. Yılına Özel Yayınlanan Özellikler

Bu önemli gelişmelerden sonra Instagram, bugünün önemine dair kullanıcılarına bir dizi yeni özellik sunacak. Hatta Instagram, 10.yıldönümüne özel olarak kullanıcılarına özel tasarım uygulama simgelerinden birini seçme imkanı dahi tanıyacak.

Instagram’ın 10.yılına özel yeni simgeler

instagram-10-yiline-ozel-simgeler

Sizlerle yukarıda paylaştığımız görsel de gördüğünüz üzere Instagram, simge seçenekleri arasında ilk logosunu dahi eklemiş. Şimdi de Instagram’ın bir diğer yeni özelliğini sizlere aktaralım.

Instagram’ın hikayeler haritası ve takvim görüntüsü

instagram-hikaye-haritasi-ve-takvim-goruntusu

Instagram’ın 10.yılına özel bir diğer yeni özellik ise Hikayeler Haritası oldu. Bu özellik sayesinde son üç yıl içinde paylaştığınız herhangi bir hikayeyi harita üstünde ya da takvimde görüntüleyip yakın geçmişinize göz atabilirsiniz.

Instagram’ın otomatik yorum gizleme özelliği

instagram-10-yiline-ozel-yorum-gizleme-ozelligi

Instagram’ın 10.yıldönümü ile birlikte yayınladığı bir diğer yeni özellik ise yorum gizleme. Instagram uzun bir süredir saldırgan ya da rahatsız edici bir yorumu yayınlamadan önce yorum sahibini uyarıyordu. Şimdi ise Twitter’ın Gizli Yanıtlar özelliğine benzer bir özelliği sunuyor.

Tech Crunch tarafından paylaşılan bilgilere göre Instagram, söz konusu 10.yıldönümü güncellemesini yayınlamış durumda ancak kendi kontrollerimizde güncellemenin henüz cihazımıza ulaşmadığını gördük.

Instagram’ın 10.yıldönümüne özel simgelere ulaşmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz;

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu