Donanım Haberleri

Intel, yeni 11.nesil Tiger Lake işlemcisini duyurdu

Intel, oyun dünyasını coşturacak yeni 11.nesil Tiger Lake işlemcisini duyurdu.

TeknoBH Google Haberler

İşlemci denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Intel, bugün akşam saatlerinde ince ve şık tasarıma sahip olan notebooklar için yeni 11.nesil Tiger Lake işlemcisini duyurdu. İşte Detaylar

intel-yeni-11-nesil-islemcisini-duyurdu-1

İşlemci dünyasının önemli isimlerinden biri olan Intel, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği bir açıklamaya göre yeni nesil mobil PC sektörünü daha ileriye taşıyan geniş ekosistem ortaklıklarının evrimiyle dizüstü performans alanında yeni bir çağı başlattı.

Intel, yeni 11.nesil Tiger Lake işlemcisini duyurdu

Intel İris Xe Grafik mimarisine sahip olan yeni 11.nesil Intel Core işlemcileri ( Tiger Lake ) firma tarafından Windows ve ChromeOS tabanlı bir dizüstü bilgisayarlar da gerçek dünya üretkenliği, iş birliği, yaratma,oyun ve eğlence için rakipsiz yeteneklerle ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en iyi işlemcileri olarak geçiyor.

Intel‘in yeni işlemci serisinde özellikle önem verdiği konulardan biri de GPU ( Ekran ) tarafı olmuş. Genellikle işlemci ile birleşmiş olan ekran kartları beklenen yüksek performansı maalesef ki sunmaz. Bu konuya daha özen gösteren Intel, çok daha güçlü bir GPU tasarlamış ki Intel Irıs X olarak adlandırılan bu GPU hem Photoshop hem de Premium gibi programlar da beklenen performansın çok daha üstünde iyi bir performans sunuyor.

Intel’in yeni 11.nesil Tiger Lake işlemcisinin FPS hızı nasıl?

Intel’in yeni nesil işlemcisini tanıtımı için gerçekleştirdiği etkinlikte oyun demosu gösterilirken yeni nesil işlemcilerin çok daha iyi FPS hızlarına ulaştığını görebiliriz.

intel-yeni-11-nesil-islemcisini-duyurdu

Yapay zeka desteği ile gelen bu yeni nesil işlemciler de Wi-Fi 6, Thunderbold 4, PCIe Gen 4 desteği ile birleşik geliyor. Diğer yandan bu işlemciyi tercih eden kullanıcılar, kullanılan bilgisayar da 9 saate varan pil ömrü, 1 saniyede uykudan uyanma ve 30 dakikalık şarj ile 4 saat gibi bir kullanım imkanı sağlayacak.

Intel Irıs X grafik mimarisine sahip olan yeni 11.nesil Intel Core işlemcileri tabanlı ve ikinci sürüm spesifikasyonu ile Prject Athena Inovasyon programının temel deneyim göstergeleri uyarınca doğrulanan tasarımlar için [email protected] platformu markası tanıtıldı.

Acer, Asus, Dell, Dynabook, HP, Lenovo,LG,MSI,Razer,Samsung gibi önemli markalar tarafından 11’inci Nesil Intel Core işlemci tabanlı 150’den fazla ürünün pazara sunulacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu