Güncel Haberler

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor?

TeknoBH Google Haberler

Türk Telekom, yapmış olduğu geniş kapsamlı araştırmalar sonucunda hangi şehrimizin daha çok interneti kullandığını açıkladı. İşte Detaylar

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor? Türk Telekom Açıkladı

Türk Telekom, Türkiye’nin dört bir yanına internet erişimini getirmeye devam ediyor. Kullanıcılarına en hızlı ve en güvenli interneti sunmak için çalışmalarına devam eden Türk Telekom, bu çalışmaların karşılığını almaya başladı.

Türk Telekom, hangi şehrimizin daha çok internet kullandığını açıkladı

Türk Telekom abonelerinin 2019 yılı için Türkiye genelinde abone başı aylık ortalama data kullanımı 129,63 GB olmuştu. Fakat koronavirüs salgını yüzünden herkesin eve kapanması, evden çalışması, online eğitim gibi durumların olmasından kaynaklı 2020 yılında bu değer yüzde 44 artış göstererek 186,57 GB’a ulaştı.

Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcılarının aylık ortalama upload hacmi ise abone başına 9,29 GB’dan yüzde 55 artış göstererek 14,38 GB’a yükseldi. Türkiye’nin abone başı veri kullanımı haritasını incelediğimiz zaman özellikle İstanbul, Malatya, Manisa, Muğla ve Adıyaman illerinde ki artışlar dikkat çekti.

İnterneti En Çok Hangi Şehir Kullanıyor? Türk Telekom Açıkladı

Bu durumda geçen yıla oranla, yüzde 49 ile İstanbul, Manisa, Muğla ve Malatya yüzde 48 ile Adıyaman abone başı aylık ortalama data kullanımının en çok yükseklik gösteren ilk beş il olarak gösterildi. Abone başına aylık ortalama en çok daha tüketimi olan il ise 257,44 GB ile Şırnak oldu.

En çok interneti tüketen iller

  • İstanbul
  • Malatya
  • Manisa
  • Muğla
  • Adıyaman
Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu