Apple HaberleriiOS Haberleri

İOS 13.5 ne zaman yayınlanacak?

Apple'ın merakla beklenen iOS 13.5 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

TeknoBH Google Haberler

Apple stabil bir şekilde güncellediği Iphone telefonlarımızı hem daha iyi bir hale getiriyor hem de açık bulunan güvenliklerini de kapataraktan bizlerinde kalbini kazanıyor . Kullanıcıların uzun süredir beklediği iOS 13.5 ne yakın bir zamanda yayınlanacağı bilgisi internette gezmeye başladı.

İOS 13.5 ne zaman yayınlanacak?

Apple yakın zamanda açıkladığı bilgiler de yeni gelecek olan güncelleştirme de (iOS 13.5 ) COVID-19 ile ilgili bir takım özelliklerin ekleneceğini belirtilmişti. Apple’dan sızdırılan bilgilere göre Mayıs ayı’nın 3.haftası veya son haftası indirmelere başlayabileceğiz.

Yeni iOS 13.5 ile hangi yenilikler gelecek ?

Son zamanlarda dünya genelinde kurtulamadığımız korona virüsten dolayı taktığımız maskelerde , Face ID ‘nin yüzümüzü tanımama gibi sorunlar olabiliyordu.Bununla ilgili bir çalışma olduğunu Apple tarafından öğrenmiştik.

Apple ve Google‘nın ortak yürütme kararı aldığı bir diğer proje ise Exposure Notification olacak. Yan yana gelen telefonların Bluetooth üzerinden insanları ve lokasyonları kaydediyor, herhangi bir COVID-19 testleri pozitif çıkan bir kişinin de yakınından geçen kişilerin listesine bu şekilde erişim sağlayıp virüsün yayılmasınıda engellemiş olabilecekler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu