Mobil HaberleriiOS Haberleri

iOS 14.2 ile Yeni Bir Özellik Geliyor

Apple'ın, iOS 14.2 güncelleme listesinde bulunmayan bir yeniliği daha eklediği ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

Apple’ın iOS 14.2 güncellemesi ile yeni bir özellik daha geliyor. Teknoloji devinin yeni güncellemesinde ki özellik nedir? İşte yeni özelliğin detayları

ios-14-2-ile-yeni-bir-ozellik-geliyor

Brezilya’nın MacMagazine’nin haberine göre, iOS 14.2 güncellemesi Apple tarafından güncellemenin değişiklik listesine eklenmemiş olmasına rağmen FaceTime aramalarının çözünürlüğünü geliştirdi. MacMagazine, 2017’den bu yana tüm iPhone modelleri için resmi teknik özellikler sayfalarına dayanarak, iPhone 11 serisine kadar olan iPhone 8 birimlerinin Wi-Fi üzerinden 1080p çözünürlüğüne sahip FaceTime HD yapabildiğini ifade ediyor. iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, FaceTime HD‘yi WiFi ve 5G üzerinden kullanılabiliyor. Hiçbir iPhone modeli 4G / LTE hücresel bağlantı üzerinden maksimum 1080p yüksek çözünürlüklü görüntülerden FaceTime HD‘yi kullanamaz ve hatta 5G özelliklik modeller bile yararlanamaz.

iOS 14.2 ile Yeni Bir Özellik Geliyor

FaceTime, 7 Haziran 2010 tarihinde iPhone 4’ün tanıtımıyla Apple tarafından tanıtılmıştı. O dönemler AT & T’nin, sınırsız müşterilerinin FaceTime’ı hücresel ağ üzerinden kullanmasını engellediğini ve söz konusu aboneleri FaceTimee için Wi-Fi bağlantısı kullanmaya zorlandığını hatırlarsınız. AT&T sonunda FCC tarafından Ağ Tarafsızlığı kurallarını ihlal ettiği için suçlandı. FaceTime üzerinden görüntülü grup sohbetinin aynı anda 32 katılımcı ile gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda FaceTime HD’nin hiçbir iPad modelinde bulunmadığını da ifade edelim.

ios-14-2-ile-yeni-bir-ozellik-geliyor-1

FaceTime HD, uygulamanın HD olmayan sürümüne kıyasla görüntü kalitesinde gözle görünür bir fark sunuyor. Ayrıca Teknoloji devi Apple, FaceTime güncellemesini iOS 14.2 belgelerine (açıklamasına) dahil etmediği şuan için bilinmiyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu