Apple HaberleriiOS Haberleri

iOS 14.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Apple'ın sorunları çözüme kavuşturduğu ve AirPods Max desteğini sunduğu iOS 14.3 güncellemesinin yayın tarihi netleşti.

TeknoBH Google Haberler

ios-14-3-guncellemesi-ne-zaman-gelecek

Teknoloji devi Apple‘ın Eylül ayında yayımladığı iOS 14 güncellemesinin ardından 5 adet sürüm geçti. Ancak henüz sorunlar tam olarak çözülmüş değil. Cupertinolu teknoloji devi hem sorunları çözmek hem de yeni özellikleri kullanıcılarına sunmak için iOS 14.3 güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Peki iOS 14.3 güncellemesi ne zaman gelecek?

Apple, iOS 14.3 RC sürümünü geçtiğimiz günlerde iki kere yayınladı. İlk RC sürümü sorunlu çıkmasının ardından 2.RC sürümünü indirime sunan Apple, artık tüm testlerinin sonuna geldiğini açıkladı.

iOS 14.3 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple şimdi de iOS 14.3 RC güncellemesini kullanıcılarına sunmak için kollarını sıvadı. 14 Aralık 2020 tarihinde Türkiye saati ile 20:00‘da yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte sistemde yaşanan tüm sorunların çözüleceğini söyleniyor. Ayrıca yeni güncelleme de Apple’ın 5.699 TL’lik kablosuz AirPods Max içinde destek geliyor.

ios-14-3-guncellemesi-ne-zaman-gelecek-1

iPhone 12 Pro modellerini yakından ilgilendiren bu sürüm ile ProRAW adı verilen yeni RAW formatında fotoğraf çekme özelliği ekleniyor. ProRAW sayesinde boyutu 25 MB’ı bulan fotoğrafları düzenlemek artık çok daha kolay olacak. Bu özelliğe örnek vermemiz gerekirse, çekilen bir fotoğrafta pozlama telafisi doğru ayarlanmamış olsa bile bunu ProRAW sayesinde sonradan düzeltebileceksiniz.

Son olarak güncelleme ile agresif şarj tüketimi, fotoğraflar uygulamasından paylaşıldığında bazı videoları doğru görememe, SMS ve MMS mesajlarını alamamak, uygulama klasörlerinin beklenenden farklı açılması Bluetooth’un Ayarlar bölümünde kullanılmaması ve MagSafe Dua Şarj Cihazı‘nda yaşanan sorunlarında giderildiğini açıklayalım.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu