Mobil HaberleriiOS Haberleri

iOS 14.3 Güncellemesi Türkiye’de Yayınlanıyor

TeknoBH Google Haberler

Apple, yeni işletim sistemi iOS 14.3 güncellemesini Türkiye’de bugün akşam saatlerinde kullanıma sunacak. Yeni güncelleştirmede kullanıcıları neler bekliyor? İşte Detaylar

ios-14-3-guncellemesi-turkiyede-yayinlaniyor-2

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iOS 14’ü geçtiğimiz aylarda iPhone 6s ve üzeri modellerine yayınlamıştı. Birçok özelliği beraberinde getiren ana sürüm güncellemesinin ardından iki ara güncelleme daha yayınlayan şirket, yarım saat önce iOS 14.3 güncellemesini kullanıcılarına yayınlamaya başladı.

Birçok hata düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi içeren güncelleme, Apple Fitness+ gibi yeni özelliklerini de kullanıcılarına sunacak. Peki yeni iOS 14.3 güncellemesi kullanıcılara ne sunacak?

iOS 14.3 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

ios-14-3-guncellemesi-turkiyede-yayinlaniyor-1

TimeandDate web sitesinden alınan güncellemelere göre iOS 14.3 güncellemesi Türkiye saati ile bu akşam 21:00’da yayınlanmaya başladı.

iOS 14.3 güncellemesinde hangi yenilikler geliyor?

ios-14-3-guncellemesi-turkiyede-yayinlaniyor

iOS 14.3 güncellemesi ile beklenen en önemli özelliklerden biri ProRAW. Gelen bu yeni özellik sayesinde iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde üçlü kamera ve LİDAR sensöründen yararlanarak ProRaw formatında fotoğraf çekebilecek. Güncelleme ile gelecek bir diğer kamera özelliği ise 25 FPS’de video kaydı ve ön kamera ile çekilen fotoğraflar için ayna özelliği yer alıyor.

Aynı zamanda iPhone, iPad ve Apple TV cihazlarında kullanılan, Apple Watch ile kullanılabilen fitness uygulaması Apple Fitness+ da hayata geçecek. Aynı zaman da yeni güncelleme ile gizlilik, sağlık, hava durumu ve Safari’de bir dizi değişikliğe gidilecek. Teknoloji devi Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesinin paralel bir şekilde yayınladığını biliyoruz. Bu durumda iOS 14.3 ile birlikte iPadOS 13.4, watchOS 7.2 ve tvOS 14.3 güncellemeleri de piyasaya sürülecek.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu