Apple HaberleriiOS HaberleriMobil Haberleri

iOS 14 güncellemesi ile neler geliyor?

TeknoBH Google Haberler

Son çıkan iddialara göre Apple’ın yakın zamanda yayınlayacağı iOS 14 güncelleştirmesinde Safari’ye dahili çeviri desteği geleceği söyleniyor.Detaylar haberimizde

ios-14-guncellemesi-ile-neler-geliyor

Son yapılan iddilara göre Apple‘ın yakın zamanda yayınlayacağı iOS 14 güncelleştirmesinde iPhone modellerine Safari dahili çeviri desteği geleceği söyleniyor. Ayn zamanda iPad’lerde Apple Pencil desteğinin de arttırılması yönünde özellikler geleceği söyleniyor.

iOS 14 güncelleştirmesinin geleceği modeller de, web sayfalarını diğer dillere çevirmek için Google çeviri veya farklı bir uygulama kurmanıze gerek kalmadan direk olarak iOS 14 ile gelecek yeni  dil desteği ile kullanabileceksiniz.

iOS 14 güncellemesi ile neler geliyor?

Apple‘ın yeni güncelleştirmesi, Safari çeviri özelliği ile birlikte kullanıcılarına çok iyi çeviri hizmeti sunacak. Çeviri desteği özellikle Appe Store’un üzerinde çalışıldığı söyleniyor. Bu çalışmaları başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra diğer uygulamalar için de test yapılacağını düşünüyoruz. Diğer güzel durum ise bu çeviri desteği internet olmadan da çalışıyor.

ios-14-guncellemesi-ayrintilari-2

iOS 14 güncelleştirmesi ile ortaya çıkan bir diğer yeni özellik ise Safari’de iPad’ler için daha geniş Apple Pencil desteği oluyor.Bu destek sayesinde iPad’leri kullanırken çok daha rahat ediceksiniz. Bahsi geçen güncelleştirmenin detayları tam olarak nasıl çalışacağı ve daha ne gibi özellkileri getireceği henüz ortaya çıkmadı. Bu ay içerisinde yapılacak etkinlikte iOS 14 güncelleştirmenin ayrıntıları belli olacağını düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu