Apple HaberleriMobil Haberleri

iOS 15 Ne Zaman Gelecek? Özellikleri Neler?

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın iOS 15 güncellemesi ortaya çıktı. iPhone modellerinde kullanılacak olan güncelleme iOS 15 ne zaman gelecek? İşte tüm detaylar

iOS 15 Ne Zaman Gelecek? Özellikleri Neler?

2021 yılının ortalarına doğru geliyoruz ve Apple tarafından düzenlenecek olan etkinlik hakkında hiçbir açıklama yapılmadı. Normal şartlarda WWDC için bu ay bir tarih paylaşılırdı. Muhtemelen Teknoloji devi Apple’ın farklı bir planları var. Bu sebeple iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 ve tvOS 15‘in tanıtımı gecikebilir. Peki, iOS 15 ne zaman gelecek?

iOS 15 ne zaman gelecek?

Bugün sürpriz bir şekilde iOS 15 ve macOS 12 isimleri Apple WebKit’ten sızdırılan bilgiler doğrulandı. 9to5Mac çalışanları, Apple WebKit motorunda ki belirli dizeleri keşfettikten sonra gelecek yazılım sürümleri hakkında kanut bulduklarını belirtiyor.

Söz konusu güncelleme, WWDC 21 etkinliğinde tanıtılacak ve bu etkinlik için sayılı günlerin kaldığını söyleyebiliriz. Eğer ki herhangi bir aksilik olmaz ise bu etkinlik Haziran ayında düzenlenecektir. Etkinlik sonrasında Beta sürecine başlayacak olan Apple, yeni güncellemelerin Eylül veya Ekim ayında yayınlayacaktır.

Söz konusu güncelleme mobil işletim sistemlerin son sürümünde büyük iyileştirmeler getirecek. Apple, Widget özelliğinin kullanılabilirliğini daha etkileşimli özelliklerle genişletecek. Aynı zamanda kullanıcının tercihlerine göre de değiştirilebilecek varsayılan uygulamaların sayısı arttıracak.

iOS 15 Güncellemesi Ortaya Çıktı! Ne Zaman Gelecek?

macOS tarafına gelecek olursak, Apple’ın macOS Big Sur halefinin macOS 12 olarak adlandırılacak olması da oldukça ilginç diyebiliriz. Apple bildiğiniz gibi bu zamana kadar hep ara sürümler kullandı. macOS 11, Apple’ın ilk ARM tabanlı yonga seti olan Apple M1 için önemli değişiklikler getirdi. Ayrıca artık işletim sistemi, ARM tabanlı uygulamalar için kapsamlı bir şekilde destek sunuyor ve hatta geliştiricileri belirli iPad OS uygulamalarını bilgi işlem platformuna taşımasına izin veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu