Güncel Haberler

iPhone 11 satışları rekor kırdı!

2020 yılının en çok satışı yapılan akıllı telefon modelleri açıklandı. ABD merkezli Teknoloji devi Apple'ın iPhone 11 modelinin satışları rekor kırdı!

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektörünün liderlerinden biri olan Apple’ın üst segment modeli iPhone 11’in satışları rekor kırdı! İşte Detaylar

iphone-11-satislari-rekor-kirdi

Akıllı telefon sektörüne yeni giriş yapan markalar rekabeti arttırmaya devam ederken, bazı akıllı telefon üreticilerinin de hesapları alt üst olabiliyor. Bu duruma örnek olarak en güzel örneği 2020 yılında ki satışları gösterebiliriz. Özellikle Çin merkezli şirketlerin pazarda ki ağırlığını koyması ile beraberinde Samsung gibi büyük üreticilerin istediği satış rakamlarına ulaşamıyorlar. Omdia tarafından açıklanan raporda bu durumu destekliyor. Ayrıca sunulan rapor da 2020 yılının en çok satışı gerçekleştirilen akıllı telefonları da bizlere sunuyor.

iPhone 11 satışları rekor kırdı!

Paylaşılan rapora göre, 2020 yılının en çok satışı gerçekleştirilen modeli iPhone 11 oldu. Bahsi geçen telefonun 2020 yılının ilk yarısına kadar 37 milyondan fazla satılarak iPhone 11 satışları adeta rekor kırdı. Türkiye’de oldukça popüler olan cihaz, geçtiğimiz yılın ilk yarısına kadar en çok satışı yapılan iPhone XR modelini de geçmiş oldu. Hatırlarsanız iPhone XR modeli bahsettiğimiz o dönemde yaklaşık olarak 30 milyonluk bir satış gerçekleştirmişti.

2020 yılına ait iPhone satış rakamları:

iphone-11-satislari-rekor-kirdi-1

Paylaşılan rapora baktığımız da, listede Apple’a ait 5 adet telefon görüyoruz. Ancak diğer akıllı telefon üreticileri için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz Paylaşılan bu liste içerisinde en çok dikkatimi çeken üreticiler den biri de hiç şüphesiz ki Samsung oldu. Şirket listeye sadece 1 tane modelini sokabilmiş. Orta segmente hitap eden Galaxy A51, 11.4 milyonluk satışı ile ikinci sırada yer alıyor.

Şimdi gelelim listenin bir diğer üreticilerine, Xiaomi beklendiği gibi 2020 yılının yarısına kadar çok başarılı satış rakamlarına ulaşmış. Şirketin liste de 4 adet telefonu yer alırken, Apple‘dan sonra listede en çok modeli yer alan akıllı telefon üreticisi olarak yer alıyor. Paylaşılan rapor da bu yıl içerisinde çeşitli problemler ile karşı karşıya kalan Huawei‘in maalesef ki herhangi bir modeli listede yer almıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu