Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12, kablosuz şarj özelliği ile gelebilir!

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medya platformu olan Twitter da gün içerisinde bomba bir iddia atıldı. İddiaya göre iPhone 12, kablosuz şarj özelliği ile gelebilir! İşte o iddialar

iphone-12-kablosuz-sarj-ile-gelebilir

Twitter’da EverythingApplePro adlı kullanıcının iddiasına göre  ABD merkezli Teknoloji devi Apple‘ın yeni modeli iPhone 12 arka kasasında mıknatıslara sahip olacak. Bu mıknatıslı kasa dizilimi şirketin gelecekteki akıllı telefonlarına ve diğer cihazlarına entegre edilebilir.

iPhone 12, kablosuz şarj özelliği ile gelebilir!

Twitter‘da yayımlanan fotoğraflarda Oi kablosuz şarj bobininin boyutlarına karşılık gelen daire şeklinde konumlandırılmış çok sayıda mıknatıs olacağı söyleniyor. Bu mıknatıslar, iPhone’un kablosuz şarj cihazlarında veya herhangi bir manyetik destekde rahatça durabilmesini sağlayabilir.

Twitter‘da ortaya çıkan fotoğraflara göre iPhone 12 serisi, kablosuz hızlı şarj ve tersine şarj özelliği ile geleceği söyleniyor. Paylaşılan görüntülerde ki mıknatıslar değil , iPhone 12 arka kasasını da gösteriyor. Bu sebepten dolayı görüntülerin doğru olma olasılığı çok yüksek. Diğer yandan Apple’ın yeni bir Oi kablosuz şarj cihazı üretimi üzerinde çalıştığını düşünürsek kablosuz şarj desteği kulağa mantıklı geliyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre yeni iPhone serisi iki aşamada kullanıcılarına sunulacak. İlk aşamada Eylül ayında iki adet 6.1 inçlik model yayınlaması planlanıyor. Hemen arkasından 5.1 inçlik ve 6.7 inçlik diğer modeller de tanıtılacak. Apple, modellerininin iki aşamada piyasaya sürülmesinin sebebinin Koronavirüs salgını olduğunu düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu