Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12 Mini Üretimi Durduruldu! Peki Neden?

TeknoBH Google Haberler

iPhone 12 Mini üretimi durdurulduğu açıklandı. Söz konusu modelin üretimi neden durduruldu? Tekrardan üretimi yapılacak mı? Son durum nedir?

iPhone 12 Mini Üretimi Durduruldu! Peki Neden?

Akıllı telefon sektöründe, tüketicilere sunulan akıllı telefon modellerinin boyutu da her geçen gün büyümeye devam ediyor. Durum böyle olunca kullanıcılar tarafından küçük boyutlu telefonlara olan özlem her geçen gün artmaya devam ediyor. Birçok kullanıcı telefonların ceplerine sığmadığı için şikayet ederken birçok kullanıcı da yüksek performansa sahip akıllı telefonların daha küçük modellerinde bu deneyimi yaşamak istiyor. Apple, iPhone 12 serisi ile piyasaya sürdüğü iPhone 12 Mini modeli ile, kompakt telefonlara olan hasretin son bulacağını düşünüyordu. Söz konusu model bazı konularda büyük bir eksiklik yaşadı. Bunun sonucunda ise Apple için bazı işler yolunda gitmedi ve söz konusu modelin üretimi durduruldu.

iPhone 12 Mini üretimi durduruldu! Hayal kırıklığı yaşandı

Teknoloji devi Apple, 5.4 inçlik bir ekrana sahip Mini model, A14 Bionic çipi ile ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştı. Apple bu modeli, pandemi şartlarında daha uygun fiyatlı bir Apple modeline sahip olmak isteyenler için sunmuştu. A14 Bionic işlemcisi ile, serinin diğer modelleri ile çok yakın performans sergileyen kompakt model, lansmandan itibaren takipçiler tarafından bir hayli ilgi gördü.

iPhone 12 Mini Üretimi Durduruldu! Peki Neden?

Ancak iPhone 12 Mini modeli bazı konularda yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Öncelikle yeni iPhone modellerinde bile pil ömrü yaşandığını biliyoruz. iPhone 12 Mini modelin de 2.227 mAh kapasitesine sahip bir batarya, bir hayli yetersiz kaldı. Birçok iPhone 12 Mini kullanıcıları pil ömründen şikayetçi oldu.

Satış rakamlarını incelediğimiz zaman ise iPhone 12 Mini modelinin diğer modellere göre çok daha az sattığını görebiliyoruz. Ayrıca Apple’ın iPhone 12 serisinden yaptığı kazançların yalnızca %6’sını iPhone 12 Mini modeli oluşturuyor. Bu satış düşüşlerinden dolayı Apple, iPhone 12 Mini üretimi durduruldu. Bu sürecin ne kadar devam edeceği ise bilinmiyor. Belki de bundan sonra üretimleri de gerçekleşmeyebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu