Apple Haberleri

iPhone 12 Özellikleriyle Çok Konuşulacak Gibi Görünüyor!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın yeni modeli iPhone 12 özellikleri ile çok konuşulacak gibi görünüyor. Söz konusu yeni model 129Hz ekran yenileme hızına sahip olacak.

iPhone 12 Özellikleriyle Çok Konuşulacak Gibi Görünüyor!

Apple‘ın yeni nesil iPhone modellerinin tanıtıma uzun bir süre var ancak iPhone‘nin yeni modelleriyle ilgili bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı. Bu seferki iddiaya göre yeni iPhone 12 Pro, 120Hz ekrana sahip olacağıdır. Apple, tableti iPad Pro’da Promotion adı verilen bir teknoloji kullanarak 120 Hz ekran yenilemeye sahip, görünen o ki bu özellik sadece iPad’de kalmayacak.

‘EverthingApplePro’ isimli bir Youtube kanalında , XDA yazarı Max Winebach‘tan alınan bilgilere göre iPhone 12 Pro ile ilgili ortaya atılan iddiaları aktardı. iPhone 12 Pro‘nun 6.7″ OLED ekranında ProMotion teknolojisinin de yer alacağını belirtti.

iPhone 12 özellikleri ile neler sunuyor?

Ortaya atılan iddialara göre Apple mühendislerinin 90Hz yerine 120 Hz‘lik bir ekran kullanmak istiyor. Bu sayede batarya ömrünü de korumuş olacağı düşünülüyor ancak ProMotion‘un çok daha fazla güç tüketimi olacağı hiç şüphesizdir , Apple bu durumdan kaynaklı daha büyük bir fiziksel batarya kullanması gerekiyor

iPhone 12 Özellikleriyle Çok Konuşulacak Gibi Görünüyor!

Ice Universe geçtiğimiz sene ” Apple 2020 model iPhone’lerde 60 Hz – 120 Hz arası değişebilir bir ekran düşünüyor demişti. Apple‘nin çalıştığı diğer bir konu ise Face ID ile ilgili olmasıdır , bu konu ile ilgili daha geniş açılarda çalışması olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu