Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12 Pro Ön Siparişleri Yok Satıyor!

iPhone 12 Pro ön sipariş talebi yoğun olunca, Apple teslimat tarihinde gecikemye gitmek durumunda kaldı.

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte yeni serisi iPhone 12’yi tanıtmıştı. Şimdi de iPhone 12 Pro ön siparişleri yok satıyor!

apple-iphone-12-pro-max-tanitildi

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde yeni nesil iPhone modellerini tanıtmıştı. Düzenlenen bu etkinlikte, iPhone 12 serisinin merakla beklenen bütün üyeleri tanıtılmıştı. Koronavirüs pandemisi sebebi ile yaşanan tedarik sorunlarından dolayı telefonlarını Ekim ayında tanıtmak zorunda kalan Apple‘ın şimdi de ön siparişlere yetişme anlamında sorun yaşadığı gündeme geldi.

iPhone 12 Pro Ön Siparişleri Yok Satıyor!

Teknoloji dünyasının içerisinde koronavirüs salgınından en çok etkilenen üreticilerin başında hiç şüphesiz ki Apple geliyor. Öyle ki ABD merkezli teknoloji devi, her yıl Eylül ayında tanıttığı iPhone modellerini bu yıl ise Ekim ayında tanıtmak zorunda kalmıştı.

iphone-12-pro-yok-satiyor

Uzun zamandır tanıtılmasını merakla beklediğimiz iPhone 12 ailesi sonunda tanıtıldı. Ancak tanıtılan bazı modeller bazı noktalar yüzünden eleştiri konusu olmuştu. Özellikle kutu içerisinde şarj adaptörü ve kulaklığın olmaması, belirli çerçeveler için büyük hayal kırıklığı yarattı. Ayrıca koronavirüs salgını yüzünden artan üretim maliyetleri de Apple tarafından fiyatlara yansıtıldı ve bu durum da tüketicileri bir hayli fazla üzdü.

Ancak tüm bu durumlara rağmen ön siparişe çıkan iPhone 12 ailesine büyük bir ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Hatta paylaşılan haberlere göre Apple, yoğun ilgi sebebi ile iPhone 12 Pro teslimat tarihini ileriye attı. Buna göre iPhone 12 teslimat tarihi 4 Kasım olarak belirlenirken, Pro model için bu 16 Kasım tarihine çekildi. Bu durum sonrasında ABD merkezli teknoloji devi bu sefer de telefon teslimatında sorun yaşayacağı yorumlarına sebep oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu