Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili kötü haber!

Uzun zamandır iOS kullanıcıları iPhone 12 modelinin tanıtım tarihini bekliyor! Ancak tanıtım tarihi ile ilgili kötü haber geldi!

TeknoBH Google Haberler

iPhone 12 modelini sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılarımıza tanıtım tarihi ile ilgili kötü haber! İşte Detaylar

iphone-12-ekran-yenileme-hizlari-1

Akıllı telefon pazarının her yıl Eylül ayının sabırsızlıkla beklemesinin bir nedeni de Apple‘ın iPhone modellerini tanıtmasıdır. Ancak 2019 yılı itibariyle dünya genelinde birçok soruna yol açan Koronavirüs salgını, şimdi de Apple’ın yeni modellerini tanıtmasına engel oldu. Üretim anlamında yaşanan problemler nedeni ile geciken parça tedarikleri, ABD merkezli teknoloji devini zor durumda da bırakıyor. Bu sebepten dolayı iPhone 12 modellerinin tanıtımının da gecikeceği yönünde ki beklentiler gün geçtikçe artıyor.

iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili kötü haber!

Uzun zamandır Apple‘ın yeni tanıtacağı iPhone 12 modeli hakkında olumlu ve olumsuz söylentiler mevcut. Ortaya atılan son iddia ise Apple’ın bahsi geçen iPhone modelinin söz verdiği tarihte tanıtılması imkansız olduğu söyleniyor. iPhone modellerinin üretim noktasında Apple’a parça tedariğinde bulunan Broadcom, koronavirüs pandemi sebebi ile yapılacak olan teslimatların ancak 2020 yılının sonunda yapılabileceğini bildirdi. Bu durumda iPhone 12 serisinin Eylül ayında değil Ekim ayında bile görücüye çıkması imkansız olduğunu gösteriyor.

iphone-12-ekran-yenileme-hizlari

Broadcom, WiFi ve Bluetooth donanımı için ürün üretiyor. Bu durumda böyle önemli bir parçaların tedariği olmaksızın iPhone modellerinin üretilmesi ise imkansız hale getiriyor. Şirket tarafından yeni modelin tanıtımının yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz şirketten resmi bir açıklama gelmedi. Ancak ortaya atılan iddialar sonrasında şirketten de açıklama gelmemesi iddiaları güçlendiriyor. Büyük merakla beklenen iPhone 12 serisinin ne zaman tanıtılacağı ise merak konusu.

Sizlerle daha sızdırılan bilgilere göre iPhone 12 serisinin fiyatlarını paylaşmıştık. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu