Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12 tanıtımı erteleniyor mu?

TeknoBH Google Haberler

Apple,iPhone 12 tanıtımını bu yıl gerçekleştirecekti ancak şirketin tedarikçilerinden olan Broadcom’un CEO’su şok bir açıklama yaptı!

iphone-12-gorselleri-sizdirildi

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden biri olan Apple, Koronavirüs salgınından en çok etkilenen şirketler arasında geliyor. ABD merkezli üreticinin popüler modeli olan iPhone, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sonrasında satışlarda hayal kırıklığı yaşamıştı. En son akıllı telefon sektöründe satışa sunduğu iPhone SE 2020 modeli sayesinde biraz telafi edilse de, şirket eskisi kadar kar oranlarını yakalayamadığını açıklamıştı. Son günlerde Avrupa’da koronavirüs salgını hafiflemeye başlayınca, iPhone 12 modelinin satışları için bir umut vardı. Apple terdarikçilerinden Broadcom‘un CEO‘su, yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı, yaptığı açıklamayla herkesin kafasında şu soru oluştu. iPhone 12 tanıtımı erteleniyor mu ?

iphone-12-tanitimi-erteleniyor-mu

 

iPhone 12 tanıtımı erteleniyor mu?

Apple kullanıcılarının son zamanlar da sabırsızlıkla beklediği yeni model iPhone 12‘nin tanıtımı şok bir iddiayla erteleneceği söylendi. İddia’yı ortaya atan kişi ise tedarikçilerinden biri olan Broadcom’un CEO’su Hock Tan. Koronavirüs salgınından dolayı Apple’dan elde edecekleri gelirlerin de ciddi anlamda bir hayli düştüğünü ve daha da düşeceğini iddia etti.

Apple kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği yeni iPhone 12 tanıtımı ne kadar süre ertelenecek ? Bu konu ile ilgili de konuşan Hock Tan, bahsi geçen gecikmenin yaklaşık olarak 1 ay’ı bulacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu