Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12 Türkiye fiyatı şoke etti!

Teknoloji devi Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan yeni iPhone 12 Türkiye fiyatı şoke etti!

TeknoBH Google Haberler

Apple geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 12 ‘nin Türkiye fiyatı şoke etti! İşte merak edilen iPhone 12’nin Türkiye fiyatı

apple-iphone-12-mini-tanitildi

Uzun zamandır heyecanla beklenen yeni iPhone modellerini geçtiğimiz gün Apple bir etkinlikte tanıttı. Peki bir süredir en çok merak edilen iPhone 12‘nin Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Bir süredir döviz kurlarında ki önemli artışlarının Apple’ın yeni telefonların fiyatında bir hayli fazla etkileyeceğini düşünüyoruz.

Teknoloji devi Apple modellerinde ki fiyat konusunda ki niyetini geçtiğimiz gece belli oldu. Gerçekleştirilen etkinlik sonrasında Apple’ın online satış sitesi üzerinde listelenen hemen hemen tüm aksesuarların fiyatında büyük artışlar gerçekleşti. 1800 TL’den çıkış yapan AirPods Pro‘nun fiyatı 2499 TL olarak güncellendi.

iPhone 12 Türkiye fiyatı şoke etti!

Apple, iPhone 12‘nin fiyatlarının iPhone 11 serisi ile aynı olmayacağını net bir şekilde belli etti. Avrupa’da iPhone 12‘nin fiyatları, iPhone 11 ile neredeyse aynı diyebiliriz. Ancak iPhone’nin Türkiye’deki fiyatlarında önemli bir yükseliş söz konusu.

Yurtdışında 799 dolardan satışa sunulacak olan iPhone 12‘yi düşünelim. Daha sonrasında bu fiyatı Türk Lirasına çevirerek üzerine yüzde 50 ÖTV, yüzde 18 KDV, yüzde 10 TRT Payı ve yüzde 1’lik Kültür Turizm Bakanlığı kesintisini ekleyelim.

Hali azırda 799 dolardan satışa sunulan iPhone 12 günümüz kurlarıyla 6350 TL gibi bir rakama denk geliyor. Daha sonra biraz önce saydığımız vergileri eklediğimiz de yaklaşık olarak fiyat 10.200 TL ile 10.500 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Yani ülkemizde iPhone 12’nin başlangıç fiyatı 10.000 TL üzerinde olacak. Tabi Mini modelinin fiyat etiketi ise biraz daha uygun olabilir.

iPhone 12′nin Türkiye’deki fiyatı biraz önce de belirttiğimiz gibi 10.000 TL üzerinde olacak. Peki sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu