Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

iPhone 12’ye Rakip Xiaomi Mi 11 Mini Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi 11 Mini modeli Apple’ın en çok konuşulan iPhone 12 modellerine rakip olarak geliyor. Tanıtımına az bir süre kalan model hakkında ki tüm detaylar

iPhone 12'ye Rakip Xiaomi Mi 11 Mini Geliyor

Akıllı telefonların her geçen gün boyutları büyüyor ve ağırlıkları artıyor. Tabi kullanıcılar da bu konuda şikâyet etmeye başladı. Satın aldıkları akıllı telefonların ceplerine sığmaması gibi sorunlar mini telefon üretme fikirlerini gün yüzüne çıkardı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12 serisinde bir de mini modelini piyasaya sürmüştü. Benzer performansı da kompakt bir model de yakalamak isteyenler için çok tercih edilen model oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin yakın bir zamanda gerçekleştireceği tanıtımda Mi 11 serisi ile birlikte sunacağı Mi 11 Mini modelinin de olduğu iddiaları bulunuyor.

Xiaomi Mi 11 Mini hakkında ne biliyoruz?

Xiaomi kullanıcıları, yeni çıkan akıllı telefon modellerinin büyüklüğünden şikayet etmeye başladı. Uzun zamandır şikayet konusu olan bu sorunun ardından iPhone 12 serisi ile birlikte gelen mini modeli, takipçileri sinirlendirmeye yetti. Bu şikayetleri önemseyen Xiaomi, kullanıcılarına yeni bir kompakt model tanıtacağını duyurdu. Yeni model, Xiaomi Mi 11 Mini adıyla piyasaya sürülecek.

iPhone 12'ye Rakip Xiaomi Mi 11 Mini Geliyor

Xiaomi’nin yeni Mi 11 serisi tahmin edilenlerden çok daha geniş olacak. Normal şartlarda Mi 11, Mi 11 Pro ve Mi 11 Lite modellerinin sunulacağı tahmin ediliyordu. Ancak bu modeller tanıtıldıktan sonra Mi 11 ailesi daha da genişleyecek. Bu modellerin hemen ardından Mi 11 Mini modeli de piyasaya sunulacak.

Uzun zamandır Mi 11 serisi hakkında birçok sızıntı ortaya çıkmıştı ancak Mi 11 Mini modeli hakkında herhangi bir sızıntının olmaması şaşırtıcı. Xiaomi, söz konusu modeller hakkında elinden geldiğince saklamış gibi görünüyor. Sızıntı olmamasına bu kadar dikkat eden marka, seri hakkında sürpriz özellikler mi sunacak?

Yeni model hakkında herhangi bir sızıntı yok ancak iddialara göre 5,5 inç boyutunda olacak. AMOLED ekrana sahip olacak. Mi 11 Mini modelinin de, Qualcomm’un 8xx serisine ait bir yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Cihazlar hakkında ki net bilgiyi 8 Şubat tarihinde dünya genelinde tanıtılacak olan lansman da tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu