Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 13 Batarya Detayları Ortaya Çıktı

Ekim ayında iPhone 12'nin tanıtılmasına rağmen bu kadar kısa zamanda iPhone 13'ün batarya detayları ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

iPhone 12’nin geçtiğimiz ay tanıtılmasına rağmen şimdiden iPhone 13 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Şimdi de iPhone 13 ‘ün batarya detayları ortaya çıktı.

iphone-13-batarya-detaylari-ortaya-cikti

iPhone 12‘nin bu kadar kısa süre önce tanıtılmasına rağmen şimdiden iPhone’nun yeni modeli merakla bekleniyor. ABD merkezli Teknoloji devi Apple’ın yeni modelinde 13 rakamını kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor olsa da, yeni batarya teknolojisi ile iPhone pil ömrü sorunu tarihe karışabilir.

iPhone 13 Batarya Detayları Ortaya Çıktı

iPhone analistleriyle adından sıkça söz ettiren Ming-Chi Kuo, yeni iPhone modelleri için soft board denilen bir batarya teknolojisi kullanılacağını iddia etti. iPhone 12 modellerinde kullanılan yeni sensörler ve eklentiler, bataryanın beklenenden çok daha küçük olmasına neden olmuştu. Kuo ise hem daha az maliyetli hem de daha az yer kaplayan bu pillerin yeni iPhone modelleri ile karşımıza çıkacağı görüşünde.

iphone-13-batarya-detaylari-ortaya-cikti-1

Her yıl yüksek performanslı işlemci, AMOLED ekranlar gibi daha çok pil ömrü gerektiren teknolojilere rağmen, iPhone pil ömrü için bir türlü ileriye adım atamıyor. Bu yeni batarya teknolojisi sayesinde, çok daha ince ve küçük bataryalar üretilebilecek.

Bu batarya teknolojisi soft board denilen yeni tür bir elektronik devre teknolojisine dayanıyor. Bu devreler LCP dediğimiz düşük gecikmeyle yüksek hız sağlayan kristaller yardımıyla çalışıyor. Böylece çok daha hızlı, çok daha verimli ve küçük boyutlarda piller üretilmesi bekleniyor.

iPhone 8′de kullanılan bu devreler, hem yeni iPhone modellerin de hemde geleceğin akıllı telefon modellerinde beklenen pil devrimini yaratacak.

Kaynak
shiftdelete

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu