Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 13 Pro Max Hakkında Ki İlk Detaylar Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Yakında tanıtılması beklenen iPhone 13 Pro Max modeli hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin eşsiz bir kameraya sahip olacağı iddia ediliyor. İşte Detaylar

iPhone 13 Pro Max Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın Ekim ayında iPhone 12 serisi tanıtılmıştı. Söz konusu seri ile birlikte tüketici karşısına çıkan 4 farklı model vardı. Bu modeller iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modelleriydi. A14 Bionic işlemcisine sahip olan modeller bir hayli ilgi görmüştü. Serinin en az ilgi gören modeli ise iPhone 12 Mini modeliydi. Apple, her yılın Eylül ayında gerçekleştirdiği WWDC etkinliği ile yeni iPhone modellerini duyuruyordu. Ancak yeni iddialara göre Apple bu yıl daha erken yeni modellerini tanıtacak. Ancak bu konu ile ilgili henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.

iPhone 13 Pro Max eşsiz kameraya sahip olacak

Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 13 hakkında ki ilk detayları paylaştı. İddialara göre yeni modelin diyafram değeri f/1.6’dan F/1.5’e genişleyecek. Bu diyafram genişliği sayesinde lensler çok daha ışığı hapsedebilecek. Bu özellik sayesinde iPhone 13 Pro Max modeli, serinin önceki modellerden çok daha iyi fotoğraf performansı sunacak. Hatta özellikle de düşük ışıkta en iyi kamera performansına sahip olan modeller arasında boy gösterebilir.

iPhone 13 Pro Max Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Bir diğer iddialara göre, iPhone 13 Pro Max modelinin geniş açılı kamerasında da daha büyük diyafram açıklığı kullanılacağı iddia ediliyor. Bu durumda iPhone 13 serisi, geniş açılı kameralarla çok daha iyi gece fotoğrafları çekilebilecek. Söz konusu seri ile karşımıza çıkacak olan A15 işlemcisinin ise güç tüketimi bazında çok daha iyi olacak. Özellikle de A14 işlemcisi ile kıyasladığımız zaman yüzde 10-15 daha az veri tüketeceği iddia ediliyor. Bu da yıllardır gündemden düşmeyen ve birçok tüketici sinir krizine sokan Apple pil ömrü sorununu ortadan kaldıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu