Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 13 Pro Tasarımı Sızdırıldı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 13 Pro modelinin en net görselleri ortaya çıktı. Söz konusu modelin tasarımında değişiklikler mevcut.

iPhone 13 Pro Tasarımı Sızdırıldı

Teknoloji devi Apple‘ın herhangi bir sorun olmaz ise Eylül ayında iPhone 13 serisinin tanıtılması bekleniyor. Bu serinin en üst modeli olan iPhone 13 Pro için bugün ilginç bir sızıntı ortaya çıktı. XDA-Developers Max Weinbach’ın editörü, Twitter hesabında iPhone 13 Pro modelinin çok yüksek kaliteli bir görüntüsünü paylaştı.

iPhone 13 Pro tasarımında değişiklikler var!

Paylaşılan ilk sızıntılara göre, iPhone 13 Pro modelinin yeni bir mat siyah renge sahip olacak. Bu renk iPhone 12 Pro’nun grafit renginden farklı olacak. İkinci olarak da, Apple’ın telefonun çevresindeki metal çerçeve için parmak izlerini, yağ lekelerini önleyen bir kaplama kullanacağı ifade ediliyor.

Üçüncüsü ise, 13 Pro‘nun tüm kameralarının arka panel yüzeyinin üzerinde çıkıntılı olacak. Fakat, ortak bir koruyucu camla kaplanacak. Yani, kamerayı tam anlamıyla tek bir hamlede silebileceksiniz. Bu durumda Apple’ın lens konusunda değişikliğe gideceği görünüyor. Ekran tarafında ise nihayet 120Hz ekran yenileme hızına sahip LTPO OLED ekran panele geçiş yapacak.

iPhone 13 Pro Tasarımı Sızdırıldı

Yeni modelin fiyatı 999 dolar civarında olması bekleniyor. Pro Max modelinin ise 1.099 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor. Türkiye pazarında izlemiş olduğu fiyat politikası yüzünden çok fazla eleştiri alan Apple, bu yıl Türkiye’de üretim yapan markaların fiyatlarını düşürmesinden etkilenecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu