Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 13 Serisinde 120Hz Ekran Kullanılacak

TeknoBH Google Haberler

iPhone 13 serisi Apple’ın yeni efsanevi amiral gemisi serisi olarak tanıtılıyor. Yakın zamanda tanıtılacak olan iPhone 13 modelleri hakkında ki tüm detaylar

iPhone 13 Serisinde 120Hz Ekran Kullanılacak

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın Ekim ayında iPhone 12 serisi tanıtılmıştı. Söz konusu seri ile birlikte karşımıza 4 farklı iPhone modeli çıkmıştı. Bu modeller, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modelleriydi. A14 Bionic işlemcisinden güç alan modellerin bir hayli ilgi gördüğünü de söyleyebiliriz. Söz konusu seride en az ilgi ile karşılaşan model iPhone 12 Mini modeliydi. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Apple’ın yeni modelleri karşımıza çıkmıştı bu yıl ise Apple yeni modellerini daha erken bir tarihte tanıtacağı iddia ediliyor. Özellikle Pro Max modelinin daha da erken tanıtılacağı söyleniyor. Ancak söz konusu iddia ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok.

Kısa bir süre önce iPhone 13 Pro Max modelinin kameraları hakkında ilk sızıntılar gerçekleşmişti. İddialara göre iPhone 13 Pro Max modelinin bütün kameraları aynı diyafram açıklığına sahip olacak.

iPhone 13 serisi bomba özellikler ile geliyor

Bugün ise serinin Pro modeli hakkında bazı sızıntılar yapıldı. İddialara göre iPhone 13 Pro modeli Samsung’un LTPO panellerini kullanacak. Akıllı telefon sektöründe her zaman ilkleri gerçekleştiren Apple, yüksek ekran yenileme hızına sahip ekran kullanımlarında sınıfta kaldı diyebiliriz. Rakipleri yüksek tazeleme oranları sunan panelleri piyasaya sürerken, Apple, iPhone 12 serisinde 60Hz ekran kullanmayı tercih etmişti. Ancak devir değişiyor ve kullanıcıların istekleri de her zaman ki gibi daha da artıyor.

iPhone 13 Serisinde 120Hz Ekran Kullanılacak

iPhone 13 serisinde de kullanılması istenilen yüksek tazeleme oranı yüksek pil tüketimini de beraberinde getirecektir. Belki de iPhone 12 serisinde 60Hz yenileme oranından yana seçim yapılmasının en büyük sebebi ise, iPhone serisindeki pil tüketim sorunuydu. Ancak bu soruna bir çözüm bulunmuş olacaklar ki, yeni seride 120Hz ekran yenileme hızına sahip panelleri Samsung tedarik edecek. Serinin diğer modellerinde ise 60Hz tazeleme oranına sahip ekranların kullanılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu