Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak? İşte Detaylar

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın en çok merak edilen iPhone 13 modelinin tasarımı nasıl olacak? Bu sefer oldu Apple, bu sefer oldu!

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak? İşte Detaylar

ABD merkezli teknoloji devi Apple, herhangi bir aksilik olmaz ise önümüzde ki Eylül ayında düzenleyeceği yeni etkinlik ile birlikte iPhone 13 serisini tanıtacak. Bu yıl tüketici karşısına 4 farklı model ile çıkacak olan Apple’ın yeni modelinin detayları da belli olmaya başladı.

iPhone 13 ne zaman çıkacak?

Teknoloji devi Apple, bu yıl Eylül ayında herhangi bir problem olmaz ise yeni etkinliğinde iPhone 13 serisisini tanıtacak. Ayrıca sizlerinde bildiği üzere iPhone 12 serisinde 120Hz ProMotion ekranın kullanılması bekleniyordu. Ancak şirket 60Hz ekran kullanmayı tercih etti. Android akıllı telefonların ekranlarında bile 120Hz ekran görmeye başladık, bu sebeple Apple’dan yeni bir hamle gelmesi gerekiyor ki geldi.

iPhone 13 serisinde 120Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekran paneli yer alacak. Şirket, kullanacağı ekran da çok daha küçük bir çentik tasarımı yer alacak.  Apple, kamera tarafında ise iPhone 12 Pro ile büyük bir adım atmış ve LiDAR tarayıcıya yer vermişti. Şirket, bu tarayıcıyla başarısını devam ettirmek istiyor ve iPhone 13 serisinde de bu tarayıcı kullanacak. Daha gelişmiş sensörler ile donatılacak olan LiDAR’a teknolojisi yine de üçlü kamera modülü eşlik edecek.

iPhone 13 Tasarımı Nasıl Olacak? İşte Detaylar

Apple’ın uzun zamandır Lightning girişini değiştireceği ve USB-C‘ye geçeceği söyleniyordu ancak Apple radikal bir karar ile girişi olmayan bir model ile de karşımıza çıkabilir. Son iddialara göre yeni seri de sadece kablosuz şarj özelliği kullanılacak. Son iki yıldır tüm dünyanın yaşantısını alt üst eden Koronavirüs salgını yüzünden herkes maske takıyordu ve bu durumda Apple’ın Face ID özelliği çalışmıyordu. Apple yeni modellerinde Face ID’ye ek olarak Touch ID‘ye de yer verebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu