Güncel Haberler

iPhone Almak İçin Böbreğini Sattı!

Avrupa'da genç iPhone almak için böbreğini sattı. Ameliyattan sonra bakımsız kalan genç adam hayatının sonuna kadar yatalak kaldı.

TeknoBH Google Haberler

Genç bir adam iPhone almak için böbreğini sattı! Ameliyat sonrasında bakımsız kalmasından dolayı genç adam hayatının sonuna kadar yatalak kaldı. İşte Detaylar

iphone-almak-icin-bobregini-satti

Çin’in en yoksul bölgelerinden birinde yaşan Wang Shangkun, 17 yaşında iPhone almak için böbreğini satmaya karar verdi. İnternet üzerinden yaptığı araştırma sonucunda böbreğini satmak için birkaç kişiyle iletişime geçti.

iPhone Almak İçin Böbreğini Sattı!

Yasadışı bir ameliyat geçiren genç, böbreği karşılığında 3000 dolar aldı. Bu para ile kendisine o dönemin en popüler telefonu olan iPhone 4 ve iPad 2 satın aldı. Ailesinin baskısına dayanamayan genç iPhone ve iPad alabilmek için böbreğini sattığını itiraf etti.

iphone-almak-icin-bobregini-satti-1

Unilad’ın yerel kaynaklarından paylaşılan bilgilere göre Shangkun, ameliyat sonrası bakımsız kalması ve vücudunun aldığı hasarlar nedeniyle ömrünün sonuna kadar yatalak kaldı. Şimdi ise 26 yaşında olan gencin vücudunda bulunan sağlıklı böbreği de çalışmaz hale geldi. Hergün diyalize girmek zorunda kalan gencin ne kadar ömrü kaldığı da bilinmiyor.

Bu olayın gün yüzüne çıkmasıyla birlikte yetkili kurumlar da soruşturma başlattı. Gençin irtibata geçtiği kişileri tespit eden polis, aralarında cerrahlarında bulunduğu 9 kişiyi tutukladı. 9 kişiden 5’i direkt olarak organ satışı yapmakla suçlanırken mahkeme, Shangkuyn ve ailesine 300 bin dolar tazminat ödemesine hükmetti.

17 yaşında iPhone alabilmek için böbreğini satması konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
shiftdelete

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu