Mobil HaberleriApple Haberleri

iPhone modelleri için beklenen özellik geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıllarda teknoloji dünyasına Touch ID özelliğini kazandıran markaydı.Ancak daha sonra bu teknolojiyi Apple modellerinde yer vermedi. Ancak bu özellik tekrar gelebilir!

iphone-modelleri-icin-beklenen-ozellik-geliyor

Teknoloji devi Apple, daha önce pek çok yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Bu özelliklerin başında da Touch ID geliyor. Parmak izi sensörü ile güvenliği bir üst seviyeye taşıyan ABD merkezli üretici, iPhone X ve daha sonrasında piyasaya sürdüğü modellerinde bu özelliği kullanmaktan vazgeçmişti. Özellikle tam ekran tasarımının kullanıcılar tarafında bir hayli beğeni toplaması ve fiziksel butonu yerinden etmesi ve Touch ID teknolojisini de zirveye çıkarmıştı. Şimdi tekrar iPhone modelleri için beklenen özellik geliyor!

iphone-modelleri-icin-beklenen-ozellik-geliyor-1

iPhone modelleri için beklenen özellik geliyor!

Ekrana gömülü Touch ID kullanımının yaygınlaşması ile birlikte iPhone modellerinde bu teknolojiyi tekrardan görme ihtimalimiz de gittikçe artıyor. Apple, bu doğrultuda Touch ID teknolojisinin ilerleyen modelleri için ciddi anlamda düşünüyor. Ekrana gömülü parmak izi sensörünü de kullanan diğer şirketler bu teknolojide çok da başarılı olduğunu söylemek doğru olmaz.

Apple‘ın bu konular da risk almayı pek de sevdiği söylenemez. Şirket, teknolojiyi tam olarak problemsiz hale getirene kadar bu teknoloji için beklemek gerekir. iPhone 12 ailesinde bu tarz bir girişimin olmayacağı neredeyse kesin ancak ilerleyen modeller için bir umut var diyebiliriz. ABD merkezli teknoloji şirketi bu teknoloji üst segment modellerinde tekrardan kullanacak mı? Merakla bekliyoruz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu