Apple HaberleriMobil Haberleri

iPhone SE 2 Plus hakkında ki detaylar belli oldu

TeknoBH Google Haberler

ABD merkezli Teknoloji devi Apple, yeni modeli olan iPhone SE 2 Plus hakkında ki detaylar belli oldu. Nedir o detaylar? Hepsi haberimizde

iphone-se-2-plus-hakkindaki-detaylar-belli-oldu

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen iPhone SE 2020‘nin abisi olarak adlandırabileceğimiz yeni model iPhone SE 2 Plus hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Japon kaynaklı bu yeni iddialar cihazın ekran boyutunun hakkında olduğu ve önemli bilgiler içerdiğini söyledi.

iPhone SE 2 Plus hakkında ki detaylar belli oldu

Öncelikle iPhone SE 2 Plus tahmin ettiğimizden daha büyük bir ekran ile kullanıcılarına sunulacağını düşünüyoruz. Önce ki model de iPhone 8’in ekranı ile benzerlik göstermişti.Yeni Plus model ise iPhone 8 Plus’a benzer bir ekran tasarımı ile geleceği düşünülüyor. Bu durumlar doğrultusunda iPhone SE 2 Plus, 5.5 inçlik bir ekran tasarımı ile gelebilir. Sızıntıyı paylaşan kaynağa göre parmak izi okuyucusu kullanılmaya devam edilecek. Apple burada bir değişiklik yaparak parmak izi sensörü bu sefer ön tarafta değil de cihazın yan tarafında kullanmayı tercih etmiş. Bu durum cihazın tasarımının daha da değişeceğini gösterebilir.

ABD merkezli şirket, yeni modeli olan iPhone SE 2 Plus‘ı bu yılın sonuna doğru iPhone 12 serisi ile birlikte tanıtabilir. Bahsi geçen modelin tanıtımı olmadan bir sonra ki model hakkında bazı söylentiler mevcut. Gelecek yılın ortalarında piyasaya sürülmesi beklenen, iPhone SE 3 modelin A13 Bionic işlemci kullanacağı söylentiler arasında. Ayrıca cihazın 5G teknolojisini de desteklemeyeceği söyleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu